שתף קטע נבחר

'אם הפלסטינים יעלימו את המתנחלים שרצחו - לא אגנה זאת'

כך אומר חבר הכנסת אחמד טיבי בראיון לעיתון ירדני. לדבריו, חלק מהמתנחלים משתתפים באופן פעיל בפעילות טרור - והם אינם זכאים לתבוע ממנו גינוי לטרור

"אם 'יעלימו' הפלסטינים את חולית המתנחלים שרצחה את בני משפחת טמייזי - לא אגנה זאת", כך אומר חבר הכנסת אחמד טיבי לעיתון ירדני.
טיבי מבהיר: "על ישראל לעצור את החוליה הזו. מדובר בפצצה מתקתקת ואם לוחמי החופש הפלסטינים יעלימו אותם מעל פני האדמה לא אוכל, לא מוסרית ולא אנושית להוציא הודעת גינוי".
הדברים נאמרו בראיון לעיתון הירדני "אל-ערב אל יום". טיבי מוסיף וטוען כי המתנחלים הם "האויב מספר 1" של הפלסטינים, שחים תחת כיבוש. "חלק מהמתנחלים משתתפים באופן פעיל בפעולות טרור, והימין לא זכאי לתבוע ממני לגנות פעולות נגדם רק בגלל שאני חבר כנסת", הוא אומר.
טיבי מביע צער על השתתפותו בממשלה של השר סאלח טריף ואומר כי בתקופה האחרונה הותקף ראש הרשות יאסר ערפאת גם על ידי מחנה השמאל, מה שמעיד לטענתו על חוסר ביטחון עצמי של מחנה זה.
עוד אומר טיבי בראיון כי החברה הישראלית היא חברה מלאת ניגודים, אך בצל האיומים החיצוניים מתלכדת החברה הישראלית ונהנית להתלונן שכל העולם נגדה.
לדבריו, הערבים בישראל הם חלק מהעם הפלסטיני, הם מרגישים את כאבו "והרגישו אותו על בשרם כשהגישו 13 שאהידים". אבל מנגד, לדבריו, ממשיכים ערביי ישראל לדרוש שיוויון מהמדינה -כאזרחים נאמנים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים