שתף קטע נבחר

נכשל זרוז חקיקה המונעת מח"כים לבקר במדינות אויב

כישלון לממשלה: ועדת הכנסת דחתה את בקשתה לחוקק את החוק המונע מח"כים לנסוע למדינות אויב, לאחר שחברי העבודה הצביעו נגד הממשלה. לפיכך, החוק לא יעלה להצבעה עד תחילת המושב הבא באוקטובר

ועדת הכנסת דחתה היום (ד') את בקשת הממשלה לזרז את הליכי חקיקת החוק הממשלתי המונע מחברי כנסת לנסוע למדינות אויב ללא אישור שר הפנים.
שלשום ביקש מזכיר הממשלה, גדעון סהר, מיו"ר הוועדה ח"כ יוסי כץ לפטור את הצעת החוק הממשלתית מחובה הנחה, הליך פרוצדורלי, המעכב עליית הצעות חוק להצבעה.
כץ הביע התנגדות לבקשה של סהר והציע כי אישור לביקור במדינות הללו ייתנן על ידי ועדת מיוחדת שתורכב משלושה נציגים של הכנסת: יו"ר ועדת הכנסת, יו"ר ועדת הפנים ויו"ר ועדת חוץ וביטחון. "לא ייתכן שבגלל מעשיו של חבר כנסת אחד תחוקק הכנסת חוק בצורה נמהרת תוך יום ללא דיון ציבורי הולם", אמר כץ בהתייחס לעובדה שהצעת החוק נולדה בעקבות ביקורו של עזמי בשארה בסוריה והממשלה רצתה לחוקק את החוק בשלוש קריאות תוך יום בלבד.
בישיבת הוועדה היום נערך גיוס בין אנשי השמאל של הכנסת שהצליחו ברוב של שישה מול ארבעה להפיל את בקשת הממשלה. הח"כים שהצביעו נגד זירוז הליכי החקיקה הם מוחמד ברכה, עבד אל מאלכ דהמשה, זהבה גלאון, קולט אביטל, סופה לנדוור ויו"ר הוועדה כץ.
גם בהצבעה חוזרת אותה ביקש ח"כ יאיר פרץ מש"ס התוצאות היו דומות. משמעות הדבר היא כי החוק לא יעלה להצבעה עד תחילת מושב הכנסת הבא באוקטובר מאחר והיום הוא יומה האחרון של הכנסת שיוצאת לפגרה.
מלשכתו של ח"כ בשארה נמסר כי הוא אינו מתכנן בזמן הקרוב לצאת לסוריה או לארגן לשם טיול משפחות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
כץ. לא בצורה נמהרת
צילום גלי תיבון
מומלצים