שתף קטע נבחר

אנשי שרון 'מורידים את הכפפות' מול נתניהו

המתיחות בליכוד מגיעה לשיא נוסף: לאנשיו של ראש הממשלה נמאס לספוג את תקיפות אנשי נתניהו - והם מגלים ל-ynet על ההחלטה "ללוות" את שרון בקבוצת מעודדים קבועה, שתמנע חזיונות כמו זה שנראה לעין במרכז הליכוד

עליית מדרגה במאבק בין אריאל שרון לבניימין נתניהו: ל-ynet נודע כי אנשי שרון מתכוונים להקיף את ראש הממשלה ב"טבעת מעודדים", שתלווה אותו לאירועים פומביים ותפעל כדי להשתיק את מתנגדיו בליכוד.
אנשי שרון מבהירים כי קצו בהתקפות החוזרות ונשנות מצד אנשי נתניהו. "לא עוד", אומרים היום (ה') ל-ynet אנשי שרון, "מעכשיו מורידים את הכפפות ומחזירים מלחמה, לא רק בצעדים חשאיים שלא נראים כלפי חוץ". הקש ששבר את גבם של אנשי שרון היה החזיון במרכז הליכוד, שבו "זכה" שרון לקריאות בוז ממושכות - וזאת בניגוד למצבו האיתן בציבור.
בפועל, מדובר בשיטה שנתניהו עצמו ייסד: גדודי תומכים ש"יעקבו" אחר ראש הממשלה, יצעקו קריאות עידוד וישתיקו מתנגדים. לכל אירוע פוליטי וסיור בו ישתתף ראש הממשלה שרון תלך אחריו "להקת מעודדים", ובכל דיון 'מסוכן' פוליטית ישתתפו אנשים מטעמו שירגיעו את הרוחות. על פי הההחלטה, שרון עצמו יימנע מעימות ישיר עם נתניהו - השטח ייעשה את העבודה המלוכלכת.
כבר היום יושמה ההחלטה: ליום עיון של הליכוד ביש"ע הוזמנו כ-30 אנשי ליכוד המזוהים עם שרון כדי להדוף את טענות המתנחלים כנגד מדיניות ההבלגה. "על כל צעקה שלהם תבוא הרגעה בצעקה שלנו", אומר מקורב לראש הממשלה. ראש הממשלה שרון מחזיק במנגנון התנועה - ולכן גיוס המעודדים מקרב פעילי הךיכוד הינה פעולה לא קשה במיוחד.
במטה נתניהו הגיבו בגיחוך על פעולות אנשי שרון: ח"כ ישראל כץ אמר כי הבחין בכמה מפעילי שרון בדיון היום באריאל. "וזה פחות או יותר כל הכוחות שאפשר לגייס", אמר כץ. מקורב לנתניהו מסר: "אחרי שלושה חודשים של כהונה צריכים אנשיו של רה"מ להשתמש באמצעים מלאכותיים כדי לשמור על הפופולריות. זו הוכחה למצבו העגום".
אותו גורם טוען כי לאחר המרכז האשימו אנשי שרון את אנשי נתניהו בארגון קריאות הבוז נגד רה"מ. "הם פנו אלינו ודרשו שנפסיק, אבל לצערם שום דבר לא היה מאורגן. הם צריכים לקחת בחשבון את האפשרות הגרועה ביותר – שהמחאות נגד שרון הן ספונטניות ואמיתיות".
חזית מאבק שצוברת תאוצה בין שרון לנתניהו היא ההחלטות שיקבל מרכז הליכוד, שיתכנס בסוף החודש ויאשר את התהליכים לבחירות בסניפים, בחירות לועידת הליכוד, מועד קיום הוועידה ומועד קיום הפריימריז. כץ ואנשי נתניהו פועלים לקבלת החלטה לערוך את ועידת הליכוד והפריימריז באותו יום, חצי שנה לפני הבחירות הכלליות. אנשי שרון מעונינים לקיים את הוועידה בדצמבר 2001 ולערוך את הפריימריז חצי שנה לפני הבחירות ככתוב בחוקת המפלגה, אך בתאריכים שונים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שרון ונתניהו. תמה תקופת החיוכים
צילום: איי פי
מומלצים