שתף קטע נבחר

עובדיה יוסף: "משיח ישלח את הערבים לג'יהנום"

פרסום ראשון: הרב עובדיה מעריך כי המשיח ישמיד את האומות המאוחדות, וינקה את ירושלים מערבים. ח"כ ברכה: "זה לא חדש שהוא ירד מהפסים"

יו"ר סיעת חד"ש, ח"כ מוחמד ברכה, תוקף בחריפות את דבריו של הרב עובדיה יוסף, שפורסמו לראשונה ב-ynet, כי "הערבים שורצים בעיר העתיקה כמו נמלים", וכי "המשיח ישלח את הערבים לגיהנום".
"אין חידוש באמרה שהאיש ירד מהפסים", אמר ברכה, "איש במעמדו הדתי לא יכול להוביל את צאן מרעיתו לאבדון, כשהוא מתגרה בכל הסביבה הערבית ומתגרה בכל העולם".
"עובדה אחת שהרב שוכח מדי פעם", הוסיף ברכה, "היא שהוא עצמו נחשב לערבי מבחינת התרבות, כיוצא עיראק. כשהוא עולב בערבים, הוא יורק לעצמו בפנים. טוב שהמערכת הפוליטית, החברתית ו'הרוחנית', תקיא מתוכה סוג כזה של אנשים, סוג כזה של אמירות גזעניות, רדודות ונבובות. לדעתי הגיע הזמן שש"ס כמפלגה תתנער מהמנהיג שהפך לנטל ולכתם, והוא מייצג את האפל בתרבות האנושית

דברי הרב

הרב עובדיה אמר את הדברים במסגרת דרשה שנשא אמש (ה') במוסדות "אור החיים" לקראת תשעה באב. להלן קטעים נבחרים מדבריו של יוסף, שהתייחס להבדלים בין תקופת בניית בית המקדש השני, לבין המצב בהווה בירושלים:
"לא היה שמה כמו עכשיו – ערבים שולטים שמה, הכל ערבים. זה צריך הרבה גבורה איך להדיח את כל הרשעים האלה, איך לזרוק אותם… ילכו אל העזאזל. יבוא המשיח יוריד לנו את בית המקדש בנוי לתלפיות, יחזיר עטרה ליושנה... צריך גבורה, זה לא יהיה באופן טבעי, מוכרח להיות באופן ניסי, באופן של נס".
הרב עובדיה אמר עוד כי ראשי הממשלה בישראל חוששים ממנהיגי אומות העולם. בין היתר הוא תיאר כיצד סיפר לו שגריר ישראל בצרפת על האופן בו נהג הנשיא שיראק בראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו בפגישה ביניהם.
"כל הראשי ממשלות פוחדים מאומות העולם, פוחדים מהמנהיגים של אומות העולם. כשהיה ביבי ראש הממשלה גם אז היה קצת בעיות עם הפלסטינים. כשהוא נסע לצרפת מספר לי השגריר שהיה שמה, אומר לי 'אני הבאתי אותו אצל הנשיא שיראק', אמר לי 'איזה בזיונות ביזה אותו' – 'אתם עם שפל, עם בזוי אתם עושים לפלסטינים הורגים אותם וטובחים אותם' – 'וישב לפניו בכלימה ובבושת פנים', אמר (השגריר) "אני התביישתי, כמו שאיזה תלמיד קטן לפניו והוא נוזף בו (שיראק בנתניהו)".

"גם זה אריק שרון, למה לא עושה מה שצריך לעשות?"

יוסף גם לעג למדיניות ההבלגה של שרון: "פוחדים מהם, גם זה אריק שרון, למה לא עושה מה שצריך לעשות? הלו? הבטיח יעשה שלום. למה לא עושה? פוחד מאומות העולם, פוחד מאנשים שלהם, שיוקיעו אותו, יבזו אותו, יזלזלו בו. כשהלך שמה יצא בשלום. למה? הבלגה – יש לו הבלגה, פוחד מאומות העולם".
לאחר דברים אלה פרש הרב חלק מחזון ימות המשיח שלו, במסגרתו יגורשו גם הערבים ויושמדו האומות המאוחדות. "יבוא משיח צדקנו יפחד מעליהם? יפחד מהם? יצפצף עליהם, יוקיע אותם, 'ברוח שפתיו ימית רשע'. יעשה פוף אחד יעיף את כולם, מי זה אומות העולם? מה הם? 'מי את ותיראי מאנוש ימות ובן אדם חציר ינתן'. בוטחים בקב"ה שיבוא משיח צדקנו הוא לא יפחד משום אחד. ואת כל הערבים האלה ישלח אותם כולם לג'הנום. איזה ראש ממשלה יכול לסלק אותם? יכול לגרש אותם מהעיר העתיקה ששמה שורצים כמו נמלים. מי יכול להבריח אותם. אומות העולם כולם יצעקו, אומות המאוחדות יעשו מילואים. יבוא משיח צדקנו יפחד מהם? יפחד מהאומות המאוחדות? ברוח שפתיו ישמיד אותם את כולם".
בצד הדברים האלה, אמר הרב עובדיה יוסף בדרשה שנשא לאחרונה גם דברים אחרים על הערבים. הוא הנחה את פעילי ש"ס שלא להפלות את מי שאינם יהודים ואמר: "אם אדם נתן כמה שנתן בשביל העני ולא הראה לו פנים יפות, כאילו לא נתן כלום... אמרו 'הווה מקבל כל אדם בסבר פנים יפות', כותבים רבותינו שאין הפרש בין יהודים ובין לא יהודים. צריך לקבל אותם בסבר פנים יפות, לכבד אותם, כל האנשים שנבראו בצלם אלוקים צריך לתת להם כבוד, צריך לכבד אותם, לעזור להם ככל האפשר" (לדברים המלאים - ראו הידיעה "יש רצון לחסום אותי בגלל שאני חובש כיפה", בקישור מימין).

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:דודו בכר
יוסף. ילכו אל העזאזל
צילום:דודו בכר
מומלצים