שתף קטע נבחר

דן תיכון: בורג עומד מאחורי ההאשמות נגדי

יו"ר הכנסת לשעבר נגד יו"ר הכנסת הנוכחי: דן תיכון מכחיש את טענות פרקליטות המדינה, לפיהן חלו אי סדרים כספיים בתקופת כהונתו, ופותח במתקפה חסרת תקדים נגד אברהם בורג: "בורג וחבריו שולחים יד לקופה הציבורית כאילו היא שייכת להם"

יו"ר הכנסת לשעבר, דן תיכון, דחה הבוקר (ב') את טענות פרקליטת המדינה, לפיהן בתקופת כהונתו כיו"ר הכנסת נרשמו אי סדרים כספיים בסך מאות אלפי שקלים. במכתב ששלחה פרקליטת המדינה לתיכון נכתב בין היתר כי תיכון השתמש בשירותי מזכירות, מיגן את דירתו הפרטית וביצע רכישות מתקציב שמיועד לקשר עם הציבור, בניגוד לנהלים.
לדברי תיכון, כל הציוד שהוזכר במכתב נקנה על ידו, אך הדברים נעשו על פי דין ובהתאם להחלטת ועדת הכנסת, כפי שעשו גם חברי כנסת נוספים. תיכון טוען כי הכנסת היא שחייבת לו עדיין כסף מתקופת כהונתו כיושב ראש. לדבריו, הסכום מסתכם ברבע מיליון שקל, והוא אף הגיש תביעה על חלק מן הסכום, לבית המשפט.
במסיבת עיתונאים שכינס תיכון, הוא תקף את יו"ר הכנסת הנוכחי, אברהם בורג, באופן חסר תקדים, והאשים אותו בחשיפת הפרשה, במטרה להסיט את התקשורת מהטיפול בפרשות הקשורות בו, כפי שנחשפו ב"ידיעות אחרונות". "בכל פעם שבורג מסתבך, הוא שולף את החומר הממוחזר הזה לכלי התקשורת. בורג חסם גם את מבקר המדינה ולא נתן לו לחקור את הפרשה הקשורה בי בכנסת. המבקר אמר לי שלא נותנים לו להיכנס לכנסת, ובכוח הוא לא יבוא".
תיכון תקף את בורג והאשים אותו בשימוש בכספים לא לו. "מה על המסז'ים? התריסים החשמליים? הלינות בפריימריז על חשבון הכנסת? הפנסיה מהסוכנות? האם בורג ישלם את ההוצאות האלה? הרי הוא עוזב בעוד חודש", אמר תיכון. "בורג וחבריו שולחים יד לקופה הציבורית כאילו היא שייכת להם. צריך לאפשר למבקר המדינה להיכנס לכנסת ולבדוק ללא יוצא מן הכלל את כל הפרשיות. גם שלי וגם שלו".
מלשכת יו"ר הכנסת, אברהם בורג, נמסר בתגובה כי "מוזר בעיני יו"ר הכנסת שהדרך בה בחר מר דן תיכון להגן על עצמו בפני המלצותיה של פרקליטת המדינה ובפני הסוגיות הנידונות בבית המשפט בנושאים שבינו לבין הכנסת, וביניהם נושאים רגישים ביותר, הינה באמצעות התקפה אישית ולא לגופו של עניין.
"יו"ר הכנסת מבקש להדגיש שאין בינו לבין מר תיכון שום סכסוך אישי, ואין הוא מתערב בעניינים העומדים בפני ערכאות משפטיות".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום אתר הכנסת
תיכון. "לבדוק את כל הפרשיות"
צילום אתר הכנסת
מומלצים