שתף קטע נבחר

בן אליעזר: מטה בורג מסית נגדי ברחוב הערבי

שר הביטחון ממשיך לתקוף גם בזירה הפוליטית ורומז כי מטהו של בורג לראשות העבודה מסית נגדו במגזר הערבי. לטענתו, פעילים במגזר הערבי מקבלים טלפונים שבהם נאמר: "איך אתם לא מתביישים לקבל אותו, את זה שרוצח את אחיכם". מטה בורג טוען מנגד: מדובר בשקר מוחלט

שר הביטחון בנימין בן אליעזר רמז אמש (ג') כי מטהו של יו"ר הכנסת, אברהם בורג, מסית נגדו במגזר הערבי לקראת הבחירות לראשות העבודה. בכנס ראשי מטות הבחירות בתל אביב אמר בן אליעזר: "היום כשאני מסייר במגזר הערבי יש מי שמצלצל לפני ואומר להם איך אתם לא מתביישים לקבל אותו, את זה שרוצח את אחיכם. בחברה אחרת היו עוצרים את האדם הזה על הסתה לרצח, אבל אני שותק".

מטה בורג: שקר מוחלט

במטה בורג טענו מנגד כי מדובר בשקר מוחלט. יובל פרנקל העומד בראש מטהו של בורג אמר בתגובה: "פואד בן אליעזר מנסה להוריד את מערכת הפריימריז אל תהומות הביוב הפוליטי. לאחר שנכשלו ההשמצות האישיות, לאחר שנכשל הקמפיין הנגטיבי שהוכן על ידי אדריכלי הפרסום של הימין, לאחר שהובהר תרגילו של התרגיל המסריח של דחיית הפריימריז להיכשל, צץ שפן נוסף מבית מדרשו של בית אליעזר בדמות תרגיל ההסתה". פרנקל קרא לשר הביטחון לחזור בו מהדרך בה נקט בשבועות האחרונים ולנהל מערכת בחירות נקיה והוגנת, "גם כאשר מצבו הפוליטי רעוע".

בן אליעזר חושף

בדומה לכנס הפוליטי הקודם, שבו חשף בן אליעזר את פרשת הקלטת של האו"ם, גם הפעם ניצל שר הביטחון את הבמה הפוליטית לחשוף פרטים ביטחוניים. עוזריו אף טרחו לומר לכתבים: "הוא יגיד בתוך האירוע כל מה שצריך לדעת". שר הביטחון פירט את רשימת הפיגועים להם אחראים אנשי החמאס שחוסלו והדגיש עד כמה חשוב היה חיסולם, פעולה שהוא כשר ביטחון אמון עליה.
בן אליעזר השתמש במציאות הביטחונית הקשה גם כדי להסביר מדוע אין לו זמן להתנהג ולפעול כמועמד. הוא הקדיש זמן לתאר את ההבדל בינו לבין ראש הממשלה שרון, אך הוסיף: "עדיף להפסיד חצי מנדט מהשמאל ולהרוויח עשרים מנדטים מהימין". במטהו מעריכים שרק 50% מהמתפקדים יצביעו בבחירות לראשות העבודה ומקווים כי אלה יהיו מתפקדי הערים הגדולות ולא חברי הקיבוצים, הנוטים לבחור בבורג.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערן יופי כהן
מסיתים נגדי. בן אליעזר
צילום ערן יופי כהן
מומלצים