שתף קטע נבחר

שרון מתכנן את "כיבוש המפלגה" מידי נתניהו

אנשי שרון הכינו תוכנית מפורטת להשתלטות מחודשת על המפלגה, שבורחת לידי נתניהו. במרכז התוכנית: סיורי שטח ופגישות עם תומכי ליכוד

אנשי שרון גיבשו את התוכנית לכיבוש המפלגה מחדש מידיו של נתניהו. בחודש הקרוב ייערכו שלושה כנסים פוליטיים – בנס ציונה, בנתניה ובצפון, במקום שעדיין לא נבחר. שרון יגיע לסיור ממלכתי בערים הנ"ל, ובסיומו ישתתף בכנס התמיכה.
הזמנות לפעילי הליכוד ייצאו ממצודת זאב ויישלחו לאנשי שלומו של שרון בלבד. בנוסף, בחודשים הקרובים שרון יגביר את קצב השתתפותו בבריתות, בר מצוות ושאר שמחות של פעילי ליכוד. וגם בנושא ה"ג'ובים" תהיה התקדמות: מקורבי שרון אומרים כי בקרוב יאוישו משרות דירקטורים רבות ע"י אנשים שמשרד ראש הממשלה חפץ ביקרם.
יש לציין כי כבר היום שרון פעיל מפלגתית יותר מקודמיו בתפקיד, ומקפיד לפגוש כמעט כל יום חמישי פעילים במצודת זאב. אלא שלוח הזמנים העמוס מטרפד אירועים רבים שתוכננו לו. מעכשיו, אומרים אנשי שרון, הם יקפידו יותר על הופעות מדוקדקות "ללא קלקולים של הרגע האחרון".
בתוך כך אנשי נתניהו מודאגים מניסיון אפשרי של שרון לטרפד את הצעתם, שתעלה בישיבת המרכז הקרובה, לדחות את ועדת הליכוד ולאחד את הבחירות לוועידה ולסניפים עם הבחירות ליו"ר המפלגה. להערכתם, אם החלטה כזו תתקבל, יפנה שרון לבית הדין של הליכוד.
אנשי שרון מכחישים את החשדות וטוענים מנגד כי אין להם כלל צורך לפנות לבית הדין של התנועה – כיוון שברגע שתעלה ההצעה במרכז הקרוב יאמר היועץ המשפטי של הליכוד כי יש להסירה מאחר והיא נוגדת את החוקה. כדי לשנות את החוקה יש צורך ברוב מיוחד ולדעת מחנה שרון, אנשי נתניהו לא יצליחו לגייס לעולם.
הקרב על המרכז והועידה מוביל את שני המחנות לשלוף סקרים: אצל נתניהו מציגים סקר שנערך בקרב 300 חברי מרכז לפיו 64% מחברי המרכז תומכים בדחיית הוועידה, לעומת 29 המעונינים בוועידה כעת. באותו סקר ישנו פער גדול בין נתניהו לשרון בשאלה: במי היית בוחר לראשות התנועה.
מנגד בליכוד קיים סקר שנערך לפני המרכז האחרון באישור יו"ר המרכז צחי הנגבי לפיו 74% תומכים בכינוס מיידי של הועידה לעומת 24% מתנגדים. כשחודדה השאלה והובהר בה כי המשמעות היא בחירות חדשות לצירי הועידה ירדו מעט אחוזי התמיכה ו"רק" 60% תמכו בכינוס ועידה ומייד.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
ייצא לסיורים. שרון
צילום איי פי
מומלצים