שתף קטע נבחר

בכיר פלסטיני: "תיתכן פריצת דרך מדינית בניו יורק"

לדברי המקור, בפגישות שנערכו בקנדה הושגה הסכמה בסוגיית הפליטים

מקור פלסטיני בכיר אומר ל-ynet תיתכן כי פריצת דרך מדינית היום בניו יורק, בעקבות פגישתם הצפויה של ערפאת וקלינטון. על פי המקור, פריצת הדרך תתבסס על נוסחאות חדשות שיביא עמו ערפאת.
לדבריו, הפלסטינים מאמינים כי נוסחאות אלה, הנוגעות לירושלים, יש בהם כדי להבטיח ששני הצדדים יוכלו לחיות עם הסכם מכובד.
על פי המקור, ביקורו של ערפאת אתמול בקנדה לא היה מקרי. קנדה היא יושבת ראש ועדת הפליטים בשיחות הרב צדדיות, ולפני שערפאת הגיע לשם, ניהלו יועצו הכלכלי חאלד סלאם וראש מנגנון הבטחון המסכל מוחמד דאחלן שיחות עם הקנדים. ע"פ המקור, בקנדה נסגר ככל הנראה פתרון בעיית הפליטים, ובפגישה היום עם קלינטון יועלו רעיונות ביחס לירושלים, שיביאו, יחד עם פתרון סוגיית הפליטים, לפריצת הדרך המדינית.

לחשק את עצמו

ידיעות אלה הן מפתיעות במיוחד לנוכח התנהגותו של ערפאת בימים האחרונים. ראש הרשות הפלסטינית לא חסך שום הזדמנות או מעמד כדי לחשק את עצמו כפי שקרה השבוע בכינוס שרי החוץ הערביים בקהיר, שם תבע היו"ר החלטה ערבית ולפיה רק נסיגה ישראלית מכל שטחי 1967 כולל מירושלים המזרחית ומהמקומות הקדושים תבטיח הסכם שלום.
דברים דומים אמר ערפאת שלשום בכינוס המועצה המהפכנית של הפת"ח. עיתונאי פלסטיני אומר כי ערפאת מודע לצורך להגיע מהר להסכם, אך הוא חייב להפגין קשיחות. לדברי העיתונאי, ערפאת רואה את הסורים מצגיים את עצמם כמגיני האינטרסים הפלשתינים, מה שמחייב את היו"ר לנקוט בעמדה נוקשה וקשוחה יותר.
עוד נודע כי בסביבתו של ערפאת היו מאוכזבים מהתגובה הקרה של ישראל לרעיון שהעלה אבו עלא אתמול להפוך את ירושלים לבירת כל העולם. אבו עלא, יש לציין, הוא מראשי הקבוצה בהנהגה הפלסטינית שדורשת פשרה בירושלים כדי להגיע להסכם מהר ככל האפשר. מול קבוצה זו ניצבים סעיב עריקאת ופייסל חוסייני ובכירים נוספים.
ליבו של ערפאת אומר העיתונאי, הוא באופן טבעי עם עריקאת ועם חוסייני, אולם השכל אומר לו להקשיב לאבו עלא, לאבו מאזן ולחבריהם.

ארה"ב לוחצת

על פי הערכות, הלחצים האמריקנים והסיכויים לזכות בתמיכה בין לאומית רחבה, תמיכה שתהיה כלכלית בעיקרה, עשויה לדחוף את ערפאת להגיע לפשרה. בכיר פלסטיני שאינו ידוע כתומך נלהב של ערפאת, אומר כי גם השגת פשרה, לא תמנע מהיו"ר להמשיך להצהיר ולהבטיח כי ריבונות פלסטינית מלאה על כל ירושלים המזרחית והמקומות הקדושים תמשיך להיות שאיפתו העליונה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
ייפגש עם קלינטון. ברק
ארכיון ידיעות אחרונות
צילום אייל פישר
ייפגש עם קלינטון. ערפאת
צילום אייל פישר
מומלצים