שתף קטע נבחר

מרכז העבודה יחליט אם לדחות את הפריימריז

בשבוע הבא יתכנס מרכז המפלגה כדי לקבוע אם לדחות את הבחירות הפנימיות במפלגה, האמורות להתקיים בחודש הבא. אחד המועמדים, שר הביטחון בנימין בן אליעזר: "החלטה תמוהה"

מרכז מפלגת העבודה יתכנס ביום א' הבא כדי להכריע בשאלת דחיית הפריימריז לראשות המפלגה. ועדת החוקה של מפלגת העבודה החליטה הערב (יום א') כי ניתן לכנס את המרכז ובלבד שהמבקשים לדחות את הפריימריז, גדליה גל וישראל גת, שני חברי מרכז, ינמקו את הסיבות המיוחדות לכך.
גת וגל הגישו לפני כשבוע חתימות של למעלה מ-10% של חברי המרכז בדרישה לדחות את הפריימריז בשנה. עם זאת, בסמכות המרכז לדחות את הבחירות למשך תקופה של שלושה חודשים ללא פתיחת ספר הבוחרים והמועמדים. כל החלטה לדחיית הבחירות לתקופה ארוכה מכך היא בסמכות ועידת המפלגה בלבד, ומותנית בהחזר הוצאות למתמודדים עד כה.
מזכ"ל המפלגה, השר רענן כהן, אמר כי הוא מקבל את החלטת ועדת החוקה, וביום א' תתקיים ישיבת המרכז בשעה 15:00 בקיבוץ שפיים. כהן אומר כי למרות הישיבה ההכנות לבחירות במועדן המקורי נמצאות בעיצומן.
שני המועמדים לראשות המפלגה, בנימין בן אליעזר ואברהם בורג, הודיעו כי הם מתנגדים לדחיית הפריימריז. בעקבות זאת הודיעו חברי המרכז גת וגל כי הם מעוניינים לערוך את ההצבעה בישיבת המרכז בצורה חשאית, משום שלדעתם אם ההצבעה תהיה גלויה, כוח ההשפעה של המתמודדים על חברי המרכז יגרום להם לחשוש להצביע לפי מצפונם.
שר הבטחון בן אליעזר קרא הערב בכנס פוליטי בתל אביב לחברי מרכז העבודה להצביע ביום א' הבא נגד דחיית הפריימריז. "אני נרעש מעצם ההחלטה של ועדת החוקה, וכועס", אמר בן אליעזר.
במטה בן אליעזר מחריפים את המאבק נגד מטה בורג. בסקר שמפיץ המטה שנערך ביומיים האחרונים בקרב 591 מתפקדי מפלגת העבודה על ידי חברת טלסקר, עולה כי הפער בין בן אליעזר לבורג זעום - 35.9% לפואד, מול 38.6% לבורג. לטענת גורמים במטה הסקר יושב גם במטה בורג, והוא "מדאיג אותם", ולכן, הם חושדים, בורג לא יפעל במרכז בשבוע הבא להשאיר את הבחירות במועדן הנוכחי אלא ירצה דווקא לדחות אותן.
במטה בורג שובו והדגישו הערב את נחישותו של יו"ר הכנסת לקיים את הבחירות במועדן. ראשי מטה הבחירות של אברום בורג, אבי יחזקאל ויובל פרנקל: "מפלגת העבודה יצאה לדרך חדשה כדי לשקם את עצמה באמצעות הליך של שיטה דמוקרטית, כדי לחזור ולתפוס את מקומה הראוי. אנו מאמינים שחברי המרכז ידעו להכריע נכון בין שיקולים פוליטיים קטנוניים לבין מנהיגות פוליטית בראשות בורג, הנחוש לקיים את הבחירות במועדן".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערן יופי כהן
בן אליעזר. שערוריה
צילום ערן יופי כהן
מומלצים