שתף קטע נבחר

תגובות זעם על דברי א-סנע

הח"כ מרע"ם אמר בראיון בטלוויזיה של אבו דאבי: "הפעולה שבוצעה בקריה היא פעולה בעלת איכות מיוחדת. היא לא כוונה נגד אזרחים"

זעם על דברי ח"ע טאלב א-סנע שאמר בראיון לטלוויזיה של אבו דאבי כי "הפעולה שבוצעה בקריה היא פעולה בעלת איכות מיוחדת. היא לא כוונה נגד אזרחים, אלא נגד חיילים, בלב ישראל, בלב בסיס ההגנה הישראלי, וזה מסר פלסטיני ברור: הביטחון הוא יחידה אחת, שלא ניתנת לפירוק".
בראיון לרשת הטלויזיה של אבו דאבי, אמר עוד א-סנע: "כאשר אין ביטחון לפלסטינים, לא יהיה ביטחון גם לישראל. כשם שישראל יכולה להגיע לשכם, הפלסטינים יכולים להגיע לתל אביב. איננו סבורים שעלינו לחוש רגשות אשמה או שעלינו להצטדק על הפעולה הזאת של הפלסטינים, פעולה שאנו רואים בה מאבק מן הדרגה הראשונה. הפעולה הזאת היא אחת מפעולות המאבק הלגיטימיות של העם הפלסטיני, המצוי תחת כיבוש. הפעולה כוונה נגד מטרות צבאיות ולא נגד ילדים או נשים".
א-סנע עצמו טוען כי המסר שביקש להעביר בראיון לא הובן כהלכה בציטוטים שהובאו מפיו. לדבריו, הוא ביקש להבהיר כי מדיניות החיסולים אינה מבטיחה את בטחונה של ישראל, והראייה לכך הוא הפיגוע בקריה. "מפגע בודד יכול להגיע לתל אביב ומזה צריך להסיק שמדיניות החיסולים לא תביא ביטחון, הבטחון יגיע דרך הסכם שלום", טוען א-סנע.
באשר לציטוט שהושמע מפיו, לפיו יש הבדל בין ירי המבוצע לעבר חיילים לבין זה המבוצע לעבר אזרחים, אומר א-סנע: "ברור שההבחנה קיימת, אך אין להבין מכך שאני בעד אלימות כלשהי. המשך הכיבוש מנציח את האלימות".

תגובות: הוא לא יכול לשבת בכנסת

שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, הגיב על דברי ח"כ א-סנע ואמר כי "דבריו חמורים וראויים לכל גינוי". לדברי בן אליעזר, "חמור אף יותר, שבדבריו גוזר א-סנע גזירה שווה בין פעולות שמבצעת ישראל לסיכול ישיר של פיגועי טרור לבין ביצוע פיגועים כנגד ישראלים תמימים בלב תל אביב".
ח"כ אופיר פינס: "ביום שבו הרשות הפלסטינית חוטפת את שכנו של א-סנע, בדואי תושב כסייפה, מן הראוי שהוא יתעסק בהחזרתו, ולא בגיבוי מעשי הטרור".
יו"ר שינוי, ח"כ יוסף (טומי) לפיד, קרא לח"כ טאלב א-סנע להתפטר מחברותו בכנסת. לדברי לפיד, "לא יכול לשבת בכנסת אדם, המצדיק פיגועי טרור כנגד חיילי צה"ל ואזרחי ישראל. יש לצפות גם מאישים וגופים ערבים ישראלים, שבשמם מדבר ח"כ א-סנע, להצטרף לדרישה זו, ולגנות את דבריו בכל דרך אפשרית".
יו"ר סיעת חירות, ח"כ מיכאל קליינר, אמר כי "הח"כים הערביים הם זרוע פוליטית של הטרור הפלסטיני בישראל. א-סנע, דהאמשה, טיבי ובשארה הם זיהום מוסרי. צריך לנפנף אותם מהכנסת, ולפסול את המפלגות שלהם מבלי להניד עפעף".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
א-סנע. איכות מיוחדת
צילום: אתר הכנסת
מומלצים