שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בחיפה בכל זאת מאמינים שיש סיכוי
  הדיון בערעורה של מכבי חיפה בז'נבה נדחה, מכיוון שיו"ר ועדת הערעורים, פיטר גרדנר איחר. הדיון צפוי להסתיים בסביבות 18:30. גורם בכיר בחיפה: "קיים סיכוי סביר שהערעור יתקבל". ההתאחדות לכדורגל מגנה את נסיון הקבוצה חיפה להטיל עליה את האשמה בפרשת וואליד באדיר

  הדיון במשרדי אופ"א בשוויץ בערעורה של קבוצת מכבי חיפה כנגד ההחלטת אופ"א (התאחדות הכדורגל האירופית) מיום שישי האחרון, לפיה חיפה הפסידה הפסד טכני בשיעור 0:3 לקבוצה הפינית פ.צ האקה, במסגרת הסיבוב השני במוקדמות ליגת האלופות, מתנהל כעת במשרדי אופ"א בז'נבה. הדיון צפוי להימשך כשעתיים, כך שרק בסביבות השעה 18:30 נדע סופית האם חיפה אכן סיימה את דרכה בגביעי אירופה השנה ולא תארח את קבוצת ליברפול האנגלית או שמא בכל זאת תמשיך הקבוצה לייצג את ישראל במסגרות אירופיות. הדיון אמור היה להתחיל כבר ב-14:00, אך נדחה עקב איחור של פיטר גרדנר, יו"ר ועדת הערעורים של אופ"א. העירעור היום (ב'), כמו גם הדיון הראשוני שנערך ביום ו', כולל שלושה דיינים, שזהותם נחשפה רק בדיון עצמו.
  בניגוד למרבית ההערכות הקודמות אמר גורם בכיר במכבי חיפה לגלי צה"ל, כי בכל זאת קיים לדעתו סיכוי סביר שהערעור של מכבי חיפה יתקבל הערב. זאת לדבריו, משתי סיבות עיקריות: יכולתו של עו"ד מוריס ווטקינס, איש מנצ'סטר יונייטד ומהאנשים חזקים והמשפיעים ביותר באופ"א, שייצג את חיפה בדיון ותקדימים משפטיים רבים הפועלים לטובתה של חיפה. אגב, באתרי אינטרנט אנגלים התייחסו למינויו של ווטקינס ממנצ'סטר יונייטד כבא כוחה של חיפה, כמינוי שאמור בעיקר להקשות את החיים על יריבתה המושבעת של מנצ'סטר - קבוצת ליברפול.
  "המינוי שלי לא היה קשור לשום מועדון אחר. כבר עבדתי עם ישראלים בעבר. אני מכיר את כל האנשים במכבי חיפה. היתה להם בעיה והם ביקשו עזרה אז הסכמתי", אמר ווטקינס לבי.בי.סי. "יש לעירעור הזה חשיבות גדולה מאוד לכדורגל הישראלי, ולכן שמחתי לעזור להם", הוסיף מי שנחשב לאחד מעורכי הדין הטובים באירופה בענייני ספורט.

  ההתאחדות: מכבי חיפה כפויית טובה

  עוד לפני העירעור של מכבי חיפה באופ"א, הוציאה הבוקר ההתאחדות הישראלית לכדורגל הודעה לעיתונות שכותרתה "בהתאחדות לכדורגל כועסים: מכבי חיפה מחזירה לנו רעה תחת טובה". בהודעה נטען כי "מכבי חיפה מגלה כפיות טובה, נוסף על השלומיאליות שגילתה בפרשת ואליד באדיר. גברי לוי (יו"ר ההתאחדות - ג.מ) גילה רוחב לב והתגייס לסייע למכבי חיפה לחפות על מחדליה, ועכשיו מכבי חיפה מפנה אצבע מאשימה אל ההתאחדות במקום להכות על חטא הרשלנות של אנשיה". כזכור, לוי הצטרף לבעלים של מכבי חיפה, יעקב שחר, בנסיעתו לערעור.
  עוד נכתב באותה הודעה: "לבקשת מכבי חיפה, כתב גברי לוי לאופ"א כי ייתכן שמכבי חיפה הסתמכה על פרשנות שגויה של המכתב ששלחנו אליה, אולם מכבי חיפה התחייבה כי לא תשתמש במכתבו כעילה לתביעה משפטית נגד ההתאחדות".
  ההודעה, החתומה על ידי דובר ההתאחדות לכדורגל יריב בן אליעזר, נאמר בנוסף כי: "גברי לוי הורה לכל עובדי ההתאחדות לא להגיב בתקשורת על הפרשה, כדי לא לפגוע בסיכויי הערעור של מכבי חיפה. לכן מגנים בהתאחדות את הניסיון של מכבי חיפה להתנער בתקשורת מהאחריות למחדליה ולהטיל את האשמה על אנשים בהתאחדות לכדורגל". חנן שפגט, מנכ"ל מכבי חיפה, בתגובה: "אנחנו לא דיברנו על הנושא הזה, ואנחנו לא נדבר עליו עד תום הערעור".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים