שתף קטע נבחר

רובינשטיין הורה לחקור את ח"כ טאלב א-סנע

לדברי היועץ המשפטי לממשלה: "אין מדינה בעולם שתהיה מוכנה לקבל דברים של חבר פרלמנט שלה, הרואה ניסיון לרצוח חיילים בלב עריה כדבר לגיטימי". א-סנע: "זהו נסיון לסתימת פיות"

היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, הורה אתמול בערב (ב') לפתוח בחקירה פלילית נגד חבר הכנסת טאלב א-סנע מרע"ם בעקבות התבטאויותיו אתמול בתחנת הטלוויזיה של אבו דאבי, בהן הצדיק את הפיגוע בתל אביב.
רובינשטיין אמר כי "אין מדינה בעולם שתהיה מוכנה לקבל דברים של חבר פרלמנט שלה, הרואה ניסיון לרצוח חיילים בלב עריה כדבר לגיטימי, ותהיה השקפתו הפוליטית אשר תהיה". א-סנע ייחקר בחשד להמרדה.
בתגובה אמר ל-ynet א-סנע כי ההחלטה מצערת אותו מאוד. לדבריו, רובינשטיין ופרקליטת המדינה עדנה ארבל "נגררו אחר מסע דלגיטימיציה והתרת דם שנוהל נגדי וקיבלו החלטה פוליטית שרחוקה מאוד מלהיות החלטה משפטית". לדברי א-סנע "זהו נסיון לסתימת פיות. זכות הביטוי היא הכלי החשוב ביותר של חבר כנסת ולשם כך יצרו את החסינות".
הוא הוסיף כי "עוד לא קרה בעולם שמטוס קרב מפציץ מטרה בתוך ישוב מאוכלס, הורג שני ילדים ומתנפלים על אלה שמגנים זאת. במקום להתמקד בדברים שאנחנו אומרים מחפשים אותנו, ולצערי השמאל לא משמיע את דעתו בנושא".
א-סנע שב וטען כי הוא לא תמך בפיגוע בתל אביב, כיוון שהוא מתנגד לפיגועים ולאלימות. לדבריו, הממשלה שמנציחה את הכיבוש, היא המעודדת פיגועים. לדבריו, סילפו קטע טלוויזיוני שבו הוא הופיע "והדביקו קטעים רק כדי ליצור סילוף שיאפשר לתקוף אותי או כל ח"כ ערבי אחר".
ח"כ א סנע הוסיף כי הוא אינו חושש מהאיומים על חייו שהתקבלו ביומיים האחרונים. "זוהי תוצאה ברורה של ההסתה הפרועה המתנהלת נגדנו", אמר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
חבר הכנסת א-סנע
צילום: אתר הכנסת
מומלצים