שתף קטע נבחר

הערכה: הערבי הישראלי נרצח עקב חשד שהיה סייען

תושב טייבה שהתגורר בעבר בשטחים נהרג מירי לעבר מכוניתו סמוך לצומת צופים, לא הרחק מכפר סבא. כוחות הביטחון בודקים חשד כי החוליה שביצעה את הפיגוע רצחה גם את תחיה בלומברג ז"ל, בפיגוע שהיה באזור שלשום

גאנם וואל, ערבי ישראלי תושב טייבה, שהתגורר בעבר בשטחים, נרצח הבוקר (ג') בפיגוע ירי סמוך לצומת צופים שבשומרון, קילומטרים אחדים מכפר סבא, מירי לעבר המכונית בה נסע.
ההערכה היא כי וואל נורה ככל הנראה עקב חשד מצד גורמים פלסטינים שהיה סייען לכוחות הביטחון. כך עולה מחקירת צה"ל ומשטרת מחוז ש"י. גורם בפיקוד מרכז סיפר כי רוצח הגיע למקום במונית פלסטינית מקלקיליה לאחר שנודע לו כי הנרצח עומד להגיע למקום, ירה בו ולאחר מכן נמלט חזרה לקלקיליה.
אמבולנסים של מגן-דוד-אדום שהוזעקו למקום ניסו להחיות את הנפגע במשך מספר דקות - אולם הניסיונות כשלו. כוחות הצבא הגיעו למקום ופתחו בסריקות. הצבא הידק את הסגר על קלקיליה בניסיון ללכוד את הרוצחים.
הפיגוע אירע במרחק לא רב מהמקום בו נהרגה שלשום תחיה בלומברג ז"ל בפיגוע ירי. כוחות הביטחון בודקים חשד כי חוליה אחת ביצעה את שני הפיגועים.
גורמי צבא מסרו כי באזור הירי נמצאו סימנים ליותר מיורה אחד. במקום נמצאו קליעים בקוטר 5.56 מ"מ של M-16 או גליל, וכן קליעי 9 מ"מ של תת מקלע עוזי. הירי בוצע מחממות הסמוכות לכביש בשטח C שבשליטה ישראלית מלאה. לאחר הירי נמלטו היורים לשטח A בקלקיליה.
שלמה קטן, מזכיר היישוב צופים, הגיע למקום הפיגוע דקות ספורות לאחר הירי. "אם שרון הפציץ שקי חול בעזון אחרי הפיגוע שבו נרצחה תחיה בלומברג ז"ל, זה מה שמביא לפיגועים נוספים", הוא אמר ל-ynet, "קלקיליה לא נבהלה מהתגובה הקודמת של שרון".

אירועים נוספים

רכב משוריין של צה"ל עלה על מטען צד ליד מחסום כיסופים. הרכב נסע לאורך גדר המערכת, כשני ק"מ מצפון למעבר כיסופים, כשהופעל המטען. איש לא נפגע.
נגמ"ש צה"ל עלה הלילה על מטען סמוך לכפר ביתוניה באזור רמאללה. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. שני מטעני צד התפוצצו על הכביש ליד מבוא דותן באזור ג'נין. המטענים לא גרמו לנפגעים. הבוקר סרקו חיילי צה"ל את האזור.
אש נורתה הלילה לעבר עמדות צה"ל בכביש המנהרות ובקבר רחל. אש נורתה גם אל עמדת צה"ל מצפון לכרמי צור ליד חלחול. גם בתקרית זו לא היו נפגעים והחיילים השיבו אש אל מקורות הירי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
זירת הרצח בטייבה
צילום ערוץ 2
מקום הפיגוע
מומלצים