שתף קטע נבחר

גיבוש אצל שרון: שירה בציבור ואוכל טעון שיפור

ראש הממשלה אריאל שרון אירח את השרים ואת סגני השרים לערב של גיבוש חברתי. שלוש שעות עברו בנעימים בשירה בציבור, התבדחויות ובאכילה. כוכב הערב היה שר המשפטים מאיר שטרית שניצח על השירה ואף נתן סולו של "אל תשליכיני לעת זקנה"

"היה כיף אבל האוכל לא היה משהו". כך סיכמו שרים וסגני שרים את ערב הגיבוש החברתי שנערך אמש (יום ג') בבית ראש הממשלה בירושלים.
במשך כשלוש שעות סעדו השרים ובנות זוגם את לבם סביב השולחנות. בתפריט היו סלטים ופסטות ולקינוח הוגשו קפה ועוגה. על החלק האמנותי, השירה בציבור, ניצח שר המשפטים מאיר שטרית. הערב עבר בנעימים, עם שירים ובדיחות ואף מלה על פוליטיקה.
ערב הגיבוש שנערך בבית ראש הממשלה היה האירוע החברתי הראשון שערכה הממשלה הנוכחית, אליו הוזמנו כל השרים וסגני השרים.
כוכב הערב היה השר שטרית, שייצג את השרים בנאום אותו פתח אותו במלים "ממילא אני ממלא את מקום כל השרים בכנסת, אז אני גם אדבר בשמכם הערב". לאחר מכן פצח בשירת סולו של השיר "אל תשליכיני לעת זקנה", בליווי הכנר שהוזמן לרגל האירוע. היה מי שראה בבחירת השיר הזה טעם לפגם בשל גילו של המארח, אולם כולם הצטרפו במלוא הגרון למעט יושבי "השולחן הבטחוני" - מפכ"ל המשטרה, שלמה אהרונישקי, הרמטכ"ל שאול מופז וראשי מערכת הביטחון.
השרים הוכיחו גמישות חברתית ובכל שולחן התיישבו שרים ממפלגות שונות, למעט ש"ס והאיחוד הלאומי, שדבקו איש בחבר מפלגתו מבלי להתערבב.
ראש הממשלה התבדח על חשבונו של שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, וסיפר שבבוקר שאל אותו מדוע כינה את ערפאת אתמול בראיונות "אבו עמר" והבטיח שישראל תשמור עליו לא תנסה להתנקש בחייו. "אני ערב להבטחה שלך, אבו אופיר", צחק ראש הממשלה ובן אליעזר השיב לו ב"אבו עמרי". הבן עמרי, אגב, נכח בתחילת הערב באירוע אולם נטש את המקום זמן קצר לאחר שהאורחים התיישבו לשולחנות.
"הערב הזה לא יביא שינוי ביחסים בין השרים, היחסים בממשלה ממילא טובים" אמר שר אופטימי. ושר אחר סיכם: "מחר חוזרים לעסקים כרגיל, היה נחמד אבל האוכל בהחלט טעון שיפור".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רוייטרס
שרון. אבו עמרי
צילום רוייטרס
מומלצים