שתף קטע נבחר

"עבודת ועדת ורסאי תימשך לפחות שנה וחצי"

כך הודיע היום השופט ורדי זיילר, העומד בראש הוועדה שהוקמה לאחר אסון ורסאי. לדבריו, הוועדה תחל לאחר החגים באיסוף חומר על שיטות הבנייה השונות מאז קום המדינה. עמותת נפגעי אסון ורסאי: החשש שלנו הוא שהוועדה תגמד את האסון

נשיא בית המשפט המחוזי בירושלים, השופט ורדי זיילר, העומד בראש ועדת החקירה לבדיקת מבני ציבור שמינתה הממשלה לאחר אסון ורסאי, מעריך כי עבודת הוועדה תימשך לפחות שנה עד שנה וחצי.
לדברי השופט זיילר, הוועדה תחל את עבודתה לאחר החגים. "הוועדה תבחן כל עשור מאז קום המדינה ואת שיטות הבנייה שהיו נהוגות בכל תקופה", אמר.
במסיבת עיתונאים שכינס אמר זיילר כי "אם ניתקל במצבים שבהם היתה התנהגות בלתי חוקית, לא נהסס לשלוח הזהרות ולדרוש שאותם אנשים יופיעו בפנינו. אנחנו נסיק את המסקנות לכאן ולכאן ונמליץ עליהן", אמר. בהתייחסו לשאלה האם תיעשה בדיקה ספציפית של שחיתויות בעיריית ירושלים, השיב זיילר כי לא תתבצע בדיקה כזו.
עוד הוסיף זיילר כי החקירה תיעשה בצורה שונה מהוועדות שהיו נהוגות עד היום וכי "החומר העיקרי יהיה חומר גלם מחקרי שנמצא בכתובים ובחוקים". בשבוע הבא יפנו חברי הוועדה לציבור באמצעות התקשורת בבקשה להעביר לידם כל חומר הכולל בתוכו מידע, מחקרים, נתונים סטטיסטים ועיבודים שונים.
במהלך מסיבת העיתונאים אמר נשיא ביה"מ המחוזי, זיילר, "גם היום אני לא תולה בהכרח תקוות לגבי המסקנות, הניסיון לא מראה על יישום אבל לפחות זה ייכנס לתודעת הציבור".
אבי כהן, אביה של שונית כהן (20.5), שנהרגה באסון ורסאי וסגן יו"ר עמותת משפחת השכול של אסון ורסאי אמר: "באתי מתוך כוונה לשמוע ולהיות מחובר למה שקורה. נעשה את הכל על מנת להנציח את האסון ושלא יחזור שנית".
לדברי כהן, "המשפחות השכולות בעד הוועדה על מנת למנוע כשלים עתידיים אבל החשש שלנו הוא שוועדת החקירה תגמד את אסון ורסאי. האסון הוא הסיבה להקמתה של הוועדה ומן ההגינות שהוועדה תקדיש פרק לנושא".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 1
"הוועדה עלולה לגמד את האסון"
צילום ערוץ 1
מומלצים