שתף קטע נבחר

CNN נכנעו: לא יכנו את גילה "התנחלות"

מנהלי רשת החדשות הבינלאומית נכנעו ללחץ של קבוצות פרו-יהודיות והורו לכתביהם להתייחס מעתה לשכונת גילה כאל חלק מירושלים, ולא כאל התנחלות הבנויה על שטח כבוש. "יש הרגשה שמה שאנחנו עושים כאן זה מחפשים את המלים הנקיות ביותר כדי לתאר את מה שבאמת קורה", אומר אחד הכתבים

שבועות ספורים לאחר שמנהלי ה-BBC הורו לכתביהם להימנע מהמלה "חיסול" ולכנות את ההתנקשויות שמבצעת ישראל בפעילים פלסטינים בשם "סיכול ממוקד", הורו מנהלי ה-CNN לכתבים להפסיק לכנות את שכונת גילה בירושלים בשם "התנחלות".
בכניעה לקבוצות לחץ פרו-ישראליות, הוחלט כי הכתבים יכנו את שכונת גילה, שנבנתה על אדמות שנכבשו במלחמת ששת הימים, בשם "שכונה יהודית". בשבועות האחרונים הופסק גם השימוש במלה "טרוריסט" והוסב למלה "לוחם", לאחר לחץ ערבי. כך מדווח היום (ב') העיתון הבריטי Independent.
ההוראה שהגיעה מהנהלת ה-CNN היושבת באטלנטה, ארה"ב, אינה משתמעת לשתי פנים. "אנו מתייחסים לגילה כאל 'שכונה יהודית הנמצאת בפאתי ירושלים, שנבנתה על אדמה שכבשה ישראל ב-1967'", נכתב בהודעה לכתבים. "אנו לא מתייחסים אליה כאל התנחלות".
ההחלטה התקבלה בעקבות ויכוח פנימי בן חודשים ב-CNN, לאחר ביקורת קשה מצד קבוצות לחץ פרו-ישראליות, ביניהן האתר honestreporting.com וקבוצות נוספות בארה"ב.
כתבים רבים מגיבים בזעם על ההוראה החדשה. "יש הרגשה שמה שאנחנו עושים כאן זה מחפשים את המלים הנקיות ביותר כי לתאר את מה שבאמת קורה", אמר אחד הכתבים.
"הפסקנו את השימוש במלה 'טרוריסט' ולהחליפה ב'לוחם', כי אנחנו מבינים שהמלה "טרוריסט' משמשת צד אחד כדי להזיק לצד השני. אבל עכשיו לוחצים עלינו להפסיק להשתמש במינוח 'מתנחל' ופשוט להתייחס אל המתנחלים כאל 'ישראלים'. היה ויכוח קשה", אומר הכתב, "אבל לעתים אנחנו עדיין מתייחסים לגילה כאל התנחלות. יש הרבה קבוצות יהודיות שמנסות לנצח במלחמת המלים".
דובר ה-CNN באטלנטה סירב להגיב על ההוראה החדשה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים