שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בהלת אנתרקס ברחבי ישראל
  צעיר מאשדוד התלונן על צריבה וגירודים בעורו לאחר שפתח חבילה שקיבל מחו"ל. לאחר שעה קלה התברר כי אין סיבה לדאגה: מדובר בגירוי אלרגי לחומר כימי. המשטרה בודקת את החבילה. גם בישובים פדואל ואלפי מנשה היו "אזעקות אנתרקס"

  בהלת האנתרקס כבר כאן: שורה של גילויי" מעטפות אנתרקס" אירעה ביממה האחרונה ברחבי ישראל. בכל המקרים הסתבר כי מדובר באזעקות שווא.
  צעיר תושב אשדוד אושפז אתמול בלילה (ב') מחשש כי נדבק בחיידק האנתרקס, לאחר שפתח חבילה שהגיעה אליו מחו"ל. לאחר בדיקה בבית החולים התברר כי מדובר בתגובה אלרגית לחומר כימי.
  הצעיר, בשנות ה-20 לחייו, הגיע לבית החולים קפלן ברחובות כי חש צריבה וגירוד בעורו מיד לאחר שפתח חבילה שהגיעה מחו"ל.
  הצוותים הרפואיים לא לקחו סיכונים: צוות מד"א שנשלח אליו החל בפעולות חיטוי על פי נוהלי פגיעה ביולוגית. הצעיר הופשט ובגדיו הועברו למיכל אטום כדי למנוע התפשטות החיידק.
  לאחר בדיקות בבית החולים התברר כי הצעיר לא נחשף לחיידק וכי ככל הנראה נחשף לחומר כימי כלשהו או לחומר שהוא אלרגי אליו, ולכן הופיעו הסימפטומים. לאחר טיפול ראשוני שוחרר האיש לביתו.
  סגן מנהל בית חולים קפלן, ד"ר ליאון פולס, אישר את המידע ל-ynet ומסר כי "בדקנו את הבחור ללא לחץ או השתמטות איש מהצוות הרפואי. מהר מאד התברר לשמחתנו כי אין מדובר בסכנה ביולוגית". המשטרה בודקת כעת את החבילה שקיבל הצעיר מחו"ל.

  בהלת אנתרקס גם בשטחים

  משטרת שומרון ויהודה הוזעקה הבוקר למזכירות היישוב פדואל שבשומרון, בשל מעטפה חשודה שהגיעה בדואר, שככל הנראה הכילה אבקה לבנה.
  המעטפה בודדה ולמקום הגיעו כוחות מיוחדים לצורך בדיקת החומר. המעטפה נשלחה לבדיקה במעבדה, ושם התברר כי אין חשד לחיידק הקטלני.
  גם תושב אלפי מנשה, שקיבל מעטפה מחו"ל ללא שם השולח, הזעיק חבלן משטרה לשם בדיקת תכולתה. מעטפה חשודה נמצאה גם בהתנחלות בית אל, וגם שם עולה כי מדובר במעטפה תמימה.

  בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום איי פי
  פעולות טיהור בארה"ב. המשטרה בודקת
  צילום איי פי
  מומלצים