שתף קטע נבחר

ישראלי מעורב בפרשת פדופיליה עולמית

במבצע עולמי, שתואם על ידי משטרת בריטניה, נעצרו עשרות חשודים בהפצת פורנוגרפיה של ילדים. דוברת המשטרה הבריטית מסרה ל-ynet כי שמו של חשוד אחד הועבר למשטרת ישראל

עשרות בני אדם נעצרו במבצע שנערך במדינות רבות לאיתור חשודים שהפיצו תמונות פורנוגרפיות של ילדים באינטרנט - כך מסרה משטרת בריטניה אשר תיאמה את המבצע העולמי.
דוברת המשטרה הבריטית מסרה כי הועבר לישראל כינויו של חשוד אחד במעורבות ברשת, וכי הם אינם יודעים הוא נעצר או לא. ממשטרת ישראל נמסר כי טרם נעצר חשוד.
משטרת בריטניה הודיעה כי מדובר בשיתוף הפעולה הנרחב ביותר עד היום בין המשטרות השונות "בכל קנה מידה". שוטרים מ-20 מדינות - מאסיה ועד אירופה - השתתפו במבצע. עשרות מחשבים הוחרמו, לאחר שבוצעו חיפושים בעשרות בתים.
בין השאר החקירה התנהלה בארה"ב, בלגיה, קנדה, צרפת, הולנד, שבדיה, רוסיה, טורקיה וצפון קוריאה. החוקרים איתרו יותר מ-30 אתרי אינטרנט שבהם, על פי החשד, סחרו הגולשים הפדופילים באלפי תמונות. בסך הכל התגלו 60 אלף תמונות חדשות של ניצול ילדים שהועברו בין הפדופילים.
משטרת בריטניה לא סיפקה פרטים נוספים בנוגע לגילם של הילדים שתמונותיהם הופצו, או לגבי זהות העצורים.
לדברי המשטרה, למעלה מ-10,000 בני אדם נכנסו לאתרים אלה בתקופה של שבועיים. ברשימת החשודים יש 440 איש, שנכנסו לאתרים למעלה מ-10 פעמים, אולם לדברי קציני משטרה, מספר החשודים צפוי לרדת מכיוון שחלקם השתמשו בשמות מזויפים וכפולים, ביניהם גם "מיקי מאוס".
"אלה שהשתמשו בתמונות הללו למדו כיצד להסוות את זהויותיהם האמיתיות בעקבות הצלחות משטרתיות קודמות", מסרה המשטרה. "כל צילום של פורנוגרפיית ילדים הוא גם דוגמה להתעללות בקטינים, וזו עבירה חמורה, כך שכל אחד שמעורב בכך ייעצר ויועמד לדין", נמסר.
למרות ההודעה של משטרת בריטניה - ממשטרת ישראל נמסר כי לא ידוע להם לפי שעה על פנייה של משטרת בריטניה בנושא. קצין משטרה בכיר לשעבר אומר כי ממילא משטרת ישראל אינה יכולה לטפל במקרים כאלה בגלל מחסור בכוח אדם ובאמצעים. לדברי הקצין, לפני כמה שנים העבירה משטרת איטליה פרטים אודות ישראלי החשוד בהפצת תמונות באינטרנט, כולל מספר ה-IP שלו. "עד היום לא נעשה שום דבר בנדון", אומר הקצין.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים