שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  החשד: סחרו בסמים באמצעות האינטרנט

  הוארך מעצרם של משכתב בעיתון "הארץ" ושל עורך בהוצאת הספרים "אופוס", החשודים בסחר בסמים באמצעות קבוצות דיון באינטרנט. השניים מכחישים את החשדות המיוחסים להם

  שופטת בית משפט השלום בתל אביב האריכה ביום חמישי האחרון בחמישה ימים את מעצרם של רחביה ברמן (30), משכתב בעיתון הארץ, ושל חנוך דוד (29), עורך בהוצאת הספרים "אופוס", החשודים בסחר בסמים באמצעות האינטרנט, בשימוש בסמים ובהעלמת ראיות.
  השניים, תושבי תל אביב ועמיתים לעבודה בהוצאת הספרים "אופוס", נעצרו לראשונה לפני כחודש. במהלך חקירתם התברר, כי ברמן ודוד החליטו לעשות כסף בדרך מקורית: ניהול סחר בסמים באמצעות קבוצות דיון (צ`אטים) באינטרנט, בפורום המכונה `מדע בדיוני`. לדברי השופטת, חיותה כוחן, עברו בין שני החשודים כמויות גדולות של סמים, וכל אחד מהשניים החזיק ברשותו רשימה של האנשים עימם סחר. לדברי חוקרי המשטרה – לאחר ששוחרו החשודים ממעצרם הם המשיכו לבצע את העבירות המיוחסות להם. ובתוך כך שיבשו את מהלכי החקירה, בין היתר על ידי מחיקת קבצים ויצירת קשר עם גורמים נוספים המעורבים בפרשה.
  בתחילת חודש מאי נעצר לראשונה ברמן בביתו. שוטרי היחידה המרכזית בת"א החרימו מביתו את המחשב ועצרו אותו לחקירה, שלאחריה שוחרר למעצר בית. מספר ימים לאחר מכן זומן חברו, חנוך דוד, לחקירה, ולאחר שמסר את גרסתו שוחרר לביתו. באמצעות תדפיסים של שיחות שניהלו השניים ברשת האינטרנט הגיעו החוקרים למעורבים נוספים בפרשה, שחלקם כבר זומנו לחקירה. ביום רביעי שעבר עצרו השוטרים את ברמן, שהגיע ליחידה כדי להעתיק קובץ מהמחשב. בעקבות חומר ראיות שנוסף לאחרונה לתיק נגד השניים, נעצר הבוקר גם חנוך דוד.
  בהופיעו בפני השופטת הכחיש ברמן את החשדות המיוחסים לו, וביקש לשחררו למעצר בית. בין היתר טען ברמן, כי מאז שנעצר נגרם לו נזק כלכלי כבד. "לא עבדתי כל החודש לאחר שהושעיתי מעיתון הארץ. כרגע השגתי מחשב נטול יכולת חיבור לרשת, וביומיים האחרונים חזרתי לתרגם את הספר שעליו עבדתי בעת שנעצרתי לראשונה", טען ברמן.
  פרקליטתו של חנוך דוד, קרן לוי, הכחישה כל קשר של מרשה לחשדות בדבר סחר בסמים, וטענה כי דוד הוא בן טובים ללא עבר פלילי. כאמרו, האריכה השופטת את מעצרם של השנים בחמישה ימים, וציינה כי שני החשודים שיבשו את החקירה בצורה בוטה. "מאז תחילת החקירה הצטבר במשטרה חומר חקירה רב, הקושר את שני החשודים בסחר בסם ובאספקת סם לאנשים שונים, בהזדמנויות שונות ורבות. הוצגו בפניי עדויות של אנשים, שקנו או קיבלו סמים מן החשודים", אמרה השופטת כוחן. השופטת הביעה פליאה על כך ש"שני אנשים נורמטיבים מצאו את דרכם לעולם הפשע", והוסיפה כי חבל מאוד שאנשים העובדים במקצועות מכובדים, עוסקים בסחר בסמים.

  לפנייה לכתב/ת
  מומלצים