שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הקטינים החשודים בהפצת הווירוס שוחררו למעצר בית
  "הם לא פושעים, הם לא גאוני מחשב, הם ילדים רגילים", מסרה המשטרה

  בית משפט לנוער בתל אביב שיחרר אתמול את ארבעת החשודים בהפצת הוירוס Goner ואסר עליהם לצאת מבתיהם בחמישה ימים הקרובים (ידיעות נוספות בענין זה תחת הקישור מימין).
  לצעירים, שלומדים יחד בבית ספר בנהריה, אין עבר פלילי. אחד מהם הודה בכתיבת הווירוס בעוד האחרים הודו בהפצתו, מסרה המשטרה. "הם לא פושעים, הם לא גאוני מחשב, הם ילדים רגילים, על אף שאחד מהם יודע לכתוב תוכנה", אמר סגן ניצב מאיר זוהר, מפקד מפלג עבירות המחשב. "אני לא יודע אם הם מבינים את המשמעות המלאה של מעשיהם".

  לא בטוח שההודאה מספיקה להרשעה

  על פי החוק הקיים, יצירת וירוס מחשב והפצתו היא פשע שבגינו נקבע עונש מאסר מרבי של חמש שנים. עם זאת, כשמדובר בקטינים (וזה המקרה השגור בענין וירוסים) עונש המאסר המרבי הוא שנתיים וחצי בלבד.
  זוהר אמר, כי החשודים ישוחררו ממעצר בית לאחר תום חמשת הימים אם לא יימצא מידע אודות חשודים נוספים והוסיף כי ייתכן שהודאות הצעירים בכתיבת הווירוס והפצתו בדרך בה הופץ לא יספיקו כדי להרשיעם.
  על פי החשד, הנערים החלו להפיץ את הווירוס בעקבות ויכוח שפרץ ביניהם לבין קבוצת נערים אחרת באינטרנט. נער מאחת הקבוצות תכנת את הווירוס כדי לפגוע בבני הקבוצה היריבה.
  הקטינים החלו להפיץ את הוירוס ביום שלישי האחרון. המתכנת ושלושה מחבריו עודדו את חברי הקבוצה השנייה להוריד אותו מהאינטרנט באמצעות הודעות שהשאירו בפורומים שונים. אולם גם גולשים אחרים הורידו את הווירוס, והוא התפשט רחבי העולם במהירות.

  הנזק: חמישה מיליון דולר

  וירוס Goner (או בשמו המלא - W32.Goner.A@mm) הופיע באינטרנט ביום ג' והחל להתפשט במהירות רבה עד כי הפך לווירוס הנפוץ ביותר באינטרנט בשבוע האחרון. על פי הערכות, וירוס Goner גרם לנזק כלכלי של חמישה מיליון דולר. על פי המשטרה, הווירוס הזה הוא שדרוג של וירוס מליסה שהופץ ב-1999 וגרם נזק של 1.2 מיליארד דולר.
  הווירוס מתחזה לקובץ שומר מסך ומופץ דרך מחשבים בהם פועלת תוכנות "אאוטלוק" או "אאוטלוק אקספרס". הקובץ מצורף בהודעת דואר אלקטרוני שכותרתה היא Hi. הווירוס מוחק קובצי מערכת, שולח עצמו למשתמשים המופיעים בפנקס הכתובות במחשב, משתלט על תוכנת המסרים המיידיים ICQ ושולח עצמו לגולשים המופיעים בה ומנטרל את תוכנת האנטי וירוס הפעילה במחשב.
  מידע ראשוני אודות החשודים התקבל במשטרה מגורמים מודיעיניים ביום ד'. חוקרי המפלג הצליחו לאתר את מחשבי החשודים, וביום שישי הגיעו לבתיהם. הם נעצרו, נערך חיפוש בבתיהם והוחרמו מחשבים וחומרים אחרים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים