שתף קטע נבחר

זוהר הלפרין, יו"ר מכבי רעננה, יתפטר מתפקידו

הסיבה להתפטרות היא חקירה לגבי אי סדרים כספיים בקבוצה, וחשד כי הועברו סכומי כסף לחברות קש שנפתחו כדי לשלם לשחקנים חיילים, כמו יניב גרין ואור יצחקי

יו"ר מכבי רעננה, זוהר הלפרין, עומד מחר (ג') למסור את התפטרותו לראש העירייה, זאב בילסקי. הלפרין החליט על כך לאחר שבעירייה נפתחה חקירה על ידי המבקר לגבי אי סדרים כספיים בניהול עמותת הכדורסל של מכבי עירוני רעננה. על פי החשד, הלפרין העביר סכומי כסף לחברות קש שנפתחו על שמות שחקנים המשרתים בצבא, כמו יניב גרין ואורי יצחקי, ששיחקו בקבוצה בעונה שעברה. כך הלפרין תגמל את החיילים והבטיח את מקומם בקבוצה, דבר המנוגד לתקנון איגוד הכדורסל ובקרת התקציבים.
לפי התקנון, חייל אמור להרוויח סכום כסף מסוים כל חודש, ולקבוצה אסור לתת לו כסף מעבר לכך. מה ששבר את גב הגמל היה שהעירייה סירבה להעביר להלפרין צ'ק עבור הקבוצה כדי שיוכל לשלם את שכר השחקנים לחודש. הצ'ק אמור היה להתקבל כחלק מהקצבה של העירייה לקבוצה.
הלפרין, שלא קיבל את הכסף, החליט ככל הנראה לא להלחם ולעזוב את הקבוצה כדי לאפשר לכסף להגיע לשחקנים או לקבוצה. מקורביו של הפלרין טוענים שמדובר בקונספירציה של חברי הנהלה מסוימים וגורמים עירוניים. לטענתם, אחד מחברי ההנהלה הבכירים החליט להכשיל את הלפרין, וכן צילם מסמכים מהאגודה והעביר אותם לערוץ הספורט שפרסם את הדברים.
במקביל, מבקרת התקציבים של איגוד הכדורסל הודיעו שהם פותחים בחקירה עצמאית לבדיקת חריגות השכר ואי הסדרים הכספיים בקבוצה, וכבר העבירו בקשה לאיגוד להשתמש בחברת חקירות פרטית כדי לבדוק את הנושא. זוהר הלפרין עצמו סירב להתייחס לידיעה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערן (יופי) כהן
יניב גרין
צילום: ערן (יופי) כהן
מומלצים