שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  ביקורת סרט / "משימה בלתי אפשרית 2"
  "משימה בלתי אפשרית 2" מזכיר את באג האלפיים. חיכינו חיכינו, ושום דבר לא קרה

  ל-M:I-2, כפי שידידיו קוראים לסרט, קרה מה שקרה לא מזמן ל-Y2K. לא רק לווירוס, אם כי וירוס בשם "כימרה" מככב כאן, יחד עם האנטי-וירוס שלו, "בלורופון" (התסריטאי שהשתעמם מכל העניין חיפש השראה במיתולוגיה היוונית); אלא גם לחגיגה המתופלצת בכל הזמנים, הבטחה שנגמרה כזכור ביבבה.
  לא שאין בסרט פתיחה יפה עם קרוז על סלע ענק, וקטעי אומנות לחימה כראוי לכוריאוגרף הקונג-פו הגדול, ג`ון וו, אבל, כפי שכתב עליו קולגה אמריקאי, יש בסרט הזה יותר שטחים מתים מאשר בעמק המוות, קליפורניה. ומכיוון שהעורך חס עליהם, כדאי אולי לחכות כמה חודשים לגרסת הווידאו, ולעריכה ביתית שתוריד ממנו שעה של רומנטיקה ופייטת לא משכנעות.
  לא שהסיפור שיישאר אחרי זה שווה הרבה. ת`נדי ניוטון, גנבת צמרת, אהבה פעם את דאגרי סקוט, נבל וסאדיסט (הוא מקצץ לעוזרו הנאמן את האצבע רק כדי להזכיר לו שגם הוא ראה את "סיבוב פרסה"), שגנב את ה-אנטי, אבל זקוק לווירוס לצרכי הדגמה.
  במסגרת עבודתה היא מוצאת את עצמה מתחת לקרוז (שבתור איתן האנט ממשימה מספר 1 נשלח לגייס אותה על ידי הבוס החדש שלו, אנתוני הופקינס, בתפקיד זעיר), ואחר כך מעליו בתנוחה מונגולית, בתוך מין אמבטיה שקועה שמשמשת גם תיבת תכשיטים גדולה. הם מתאהבים, הוא שולח אותה להתחבר שוב לנבל, שאוהב אותה וחושד בה, ואז עובר הרבה זמן ורואים את העיר סידני, ואת הים השקט והפוטוגני, והרבה חילופי פרצופים (כמו מחט בתקליט ויניל, וו נתקע כאן עם הגימיק של "עימות חזיתי" הזכור לטוב), ואיזה צוק שעליו מסתובבת ניוטון עם הווירוס בדמה, וגם יותר יונים משיש במסגד נטוש בהודו, ובסוף קרוז מכניס מחסנית בלורופון למקלע האנטי-וירוס, יורה בזרועה של ניוטון המתוקה מאוד, והורג את ה"כימרה".
  התסריטאי, רוברט טאון, אמר לכתב "טיים" שהוא שוחח שעות עם ניוטון "כדי להתחקות על מקצבי דיבורה", מה שלא השאיר לו הרבה זמן לחשוב על דיאלוג סביר. מה שיש מגיע לשיאים כמו "יש לי נעלי גוצ`י בשמונה מאות דולר, ואני צריך לנסוע עם החרא הזה" (וינג ריימס, האיש עם המחשב, עוד שחקן גדול שלא עושה פה כלום), או "אני מודה שאני בעסק בשביל לעשות כסף" (יצרן התרופות האוסטרלי), או האמת העמוקה שחוזרת שלוש פעמים, יחד עם פרצופו המעונה של המדען הרוסי שהמציא את הווירוס ומת ממנו בהתחלת הסרט (אם כי לא מת דיו כנראה): "כל גיבור צריך נבל".
  ועוד לא אמרתי מילה על המוסיקה המעצבנת או על המשחק המחורבן של קרוז, ושל הנבל.
  "משימה בלתי אפשרית 2". בימוי: ג`ון וו; תסריט: רוברט טאון; הפקה: טום קרוז ופולה וואגנר; צילום: ג`פרי קימבול; מוסיקה: האנס צימר, מטאליקה, לימפ ביזקיט. שחקנים: טום קרוז, ת`נדי ניוטון, וינג ריימס, אנתוני הופקינס, דאגרי סקוט. 120 דקות, ארה"ב/אוסטרליה, 1999.

  לפנייה לכתב/ת
  מומלצים