שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם

  עת לצלוח 2002

  לקח מ- 1973 : אין מנהלים מו"מ בעיצומה של מלחמה, בעיקר לא מעמדה של חולשה

  גם היום, ממש כמו במלחמת יום הכיפורים, אנחנו נלחמים ונלחמים – אבל ידו של האויב על העליונה. כמו אז, גם הפעם האויב הוא שיזם את המלחמה, קבע את כלליה ותפס אותנו בלתי מוכנים. כמו במלחמת יום הכיפורים כוחותינו כבר מותשים, אנחנו סופגים אבדות כבדות בנפש, והמוראל של הציבור הישראלי רמוס לחלוטין.
  זה הזמן, אדוני ראש הממשלה, לצלוח את התעלה. עשית את זה בסתיו 1973, ושינית, עם לוחמיך, את פני מלחמת יום הכיפורים. יש להניח שארה"ב לא היתה לגמרי מרוצה, באותם הימים, מפלישת צה"ל ליבשת אפריקה. גם בשמאל הקיצוני עיקמו מן הסתם את הפנים, כי הרי לדעתם הותקפנו ביום הכיפורים הנורא ההוא רק בגלל "הכיבוש", והנה במקום לנהל עם האויב מו"מ על נסיגה , כובשת מידיו ישראל שטח נוסף וגורמת סבל רב לאוכלוסייתו. אבל ממשלת ישראל הבינה, אז, שקודם כל משנים את המאזן, מפתיעים את האויב בצעד נועז שעוצר את שטף הצלחותיו, ואז, כשמזימותיו מכותרות יחד עם הארמייה השלישית שלו, קובעים לו תנאי הפסקת אש מעמדת חוזק.
  זה מר שרון, בדיוק מה שאזרחי ישראל, שהפקידו את הגה המדינה בידיך לפני כשנה, מצפים שתבין עכשיו. זה הזמן להתעשת, עם או בלי תחבושת לבנה על המצח, ולהורות על מבצע צליחת התעלה 2002. הפעם אין זו תעלת מים אלא תעלה פסיכולוגית, שהפלסטינים – כמו המצרים ב- 1973 – אינם ערוכים לאפשרות שנעז לחצותה.
  "אין לי כוונה לחסל את הרשות", אתה מרגיע את האויב בין פיגוע לפיגוע, ולא מבטיח אלא להישאר בצד הידוע והמוכר של התעלה ולהמשיך להילחם בפלסטינים בכל הדרכים שנקטת עד כה. אבל בדרכים הללו, כפי שאתה בוודאי יודע, לא די. ואזרחי ישראל כבר נואשו מהן.
  "יש כאן מלחמה ובמלחמה הזו אנחנו ננצח", אמר, לפני שבועיים, המ"פ מור אלרז בן ה- 25 שנהרג שלשום בצומת כיסופים. דומה שממשלת האחדות שלך אינה משתמשת בגב הציבורי הרחב שלה כדי לנצח במלחמה הזאת. במקום להורות לצבא ההגנה לישראל לעקור, מן השורש, את הישות הטרוריסטית שהסכם אוסלו שתל בקרבנו, הטלתם על רס"ן אלרז ז"ל להמתין בפאסיביות עד שהמחבלים יגיחו מן החושך, ואז להגיב. רק להגיב. צה"ל, במלחמה הזאת, הוא צבא התגובה לישראל : מפציץ בתגובה, מחסל בתגובה, ולכל היותר מסכל פיגועים לאחר שהם כבר יצאו לדרך.
  צלח את התעלה, "אריק מלך ישראל". אל תצפה לא לאישור אמריקני, שיינתן לאחר מעשה, ולא לברכת השמאל הישראלי הקיצוני, שלא תינתן לעולם. צלח את התעלה, הפתע את האויב והפוך את קערת המלחמה הזאת על פיה. מלחמה ההתשה שמנהלים נגדנו הפלסטינים מצליחה להתיש אותנו עד דכא, ולעודד אותם להאמין כי בכוחם לגרש אותנו מן הארץ שלב אחר שלב. צלח את התעלה והוכח להם ולנו שכוחנו במותנינו, צלח את התעלה ותן למדינת ישראל סיכוי לנהל את המו"מ לשלום מתוך עמדה של חוזק.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים