שתף קטע נבחר

ארגון אל-קאעידה מארגן פעילות טרור באמצעות האינטרנט

חלופת דואר אלקטרוני ואתרי אינטרנט שנתגלו מעוררים דאגה בממשל האמריקאי

פעילות אינטרנט שאותרה לאחרונה בקרב חברי ארגון הטרור "אל קאעידה" מטרידה בכירים בגופי הביטחון בארה"ב. בין היתר, חוששים אנשי הביטחון כי קיימת התארגנות מחודשת של אנשי הטרור עושים שימוש ברשת האינטרנט – בדואר האלקטרוני בעיקר – במטרה לארגן התקפות טרור.
בכירים בממשל האמריקני מסרו לעיתון הניו-יורק טיימס כי הם התחקו על עקבות של תשדורות אינטרנט ומסרים שהועברו בין חברי הארגון הפזורים ברחבי העולם, ככל הנראה במטרה לחזור לפעילות חבלנית עם סיום המלחמה באפגניסטן. עוד הם מסרו כי התגלו אתרי אינטרנט וכן מסרים שונים המטרידים מאוד את צמרת הביטחון, בעיקר משום החשש להתקפות טרור חוזרות בארצות-הברית. עם זאת, מציין כתב העיתון, לא נתגלו איומים מפורשים או ספציפיים אלא רק התקשרויות כלליות.
חברי ארגון הטרור בודקים את הודעותיהם במקומות ציבוריים ברחבי העולם, מה שמקשה מאוד על איתורם. אנשי הביטחון בארה"ב הצליחו להתחקות אחר חלק מההודעות, וגילו שמקורן בפקיסטן. טרם ברור אם התקשורת שנתגלתה היא למטרת שליטה של ראשי הארגון על החברים בו, הפזורים ברחבי העולם, או שמא מדובר בשיחות בין פעילים בארגון בלבד. עד כה, לא אותר שום סימן למעורבות של אוסאמה בין-לאדן או בכירים נוספים בתשדורות.
במהלך חקירת ארועי ה-11 לספטמבר התגלו מאות הודעות דואר אלקטרוני בין פעילי הארגון וחוטפי המטוס, שתיאמו את פעולותיהם באמצעות רשת האינטרנט. כמו ההודעות שנתגלו כעת, גם ההודעות האלה נשלחו בעיקר ממקומות ציבוריים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טרור וירטואלי. סכנה ברורה ומיידית
צילום איי פי
לא התגלתה מעורבות. בין לאדן
צילום איי פי
מומלצים