שתף קטע נבחר

סגן גיל בדיחי נהרג בפעולת צה"ל ברמאללה

הקצין נהרג מאש שנורתה לעבר הטנק שלו, שפעל במערב רמאללה. סגנו של מפקד כוח 17 ברמאללה נהרג בחילופי אש עם צה"ל. מקורות פלסטינים: צה"ל השתלט על ביתו של מפקד המודיעין הפלסטיני הכללי בגדה, תאופיק טיראווי

הותר לפרסום: קצין צה"ל, סגן גיל בדיחי, בן 21 מנטף, נהרג הבוקר מאש שנפתחה לעבר הטנק בו שהה בשכונת א-טירה שבמערב רמאללה. הקצין נפצע אנושות ופונה לבית החולים, שם נפטר מפצעיו.
הקצין נפגע במהלך חילופי אש עם הפלסטינים, והועבר לש.ג של היישוב דולב שבאזור רמאללה, שם קיבל טיפול רפואי ראשוני. ממוקד מד"א נמסר כי הוא פונה במסוק לבית החולים הדסה עין כרם. מבית החולים נמסר כי בדיחי, שנפגע מירי בראשו, הגיע לבית החולים במצב קשה ביותר.

נמשכים הקרבות ברמאללה

בתוך כך ממשיך גם היום צה"ל את פעילותו באיזורים רבים בשטחים, ובעיקר ברמאללה.
מקורות פלסטינים דיווחו הבוקר כי סגנו של מפקד כוח 17 ברמאללה נהרג בחילופי אש עם כוח צה"ל במרכז העיר. ההרוג, פואד אעדילי, עוזרו של מחמוד אבו עוואד, נורה סמוך לכיכר מנארה - הכיכר המרכזית בעיר. מקורות ישראלים טענו כי הוא היה מעורב בפיגועים רבים שגרמו להרג של כ-15 ישראלים. כמו כן דיווחו הפלסטינים על שלושה הרוגים נוספים מירי של טנק.
מקורות פלסטינים מדווחים גם כי צה"ל מונע מהפלסטינים לשקם את צינורות המים שנפגעו במהלך הקרבות והדבר גורם לניתוק חלקים באזור ממים.
הפלסטינים מדווחים כי צה"ל השתלט על יותר מעשרה בתים והפך אותם למאחזים צבאיים. אחד הבתים הוא ביתו של מפקד המודיעין הפלסטיני הכללי בגדה, תאופיק טיראווי בשכונת טירה ברמאללה. בני משפחתו של טיראווי כמו עשרות מדיירי המבנה שבו התגוררו, קובצו בדירה אחת שהצבא לא מאפשר יציאה או כניסה ממנה.
הפלסטינים טוענים גם כי כוחות צה"ל לא מאפשרים לבית החולים בעיר לטפל בפצועים כראוי ומפריעים לאמבולנסים לפנות אותם. מושל רמאללה, מוסטפא עיסא, אמר כי צה"ל ניתק את בתי החולים בעיר מחשמל וממים. לדבריו, הצבא מכתר את בתי החולים ואינו מאפשר הבאת פצועים והרוגים.
באירוע נוסף ברמאללה: צלם שעבד עבור העיתון האיטלקי "קוריירה דלה-סרה" נורה הבוקר למוות מאש שירה טנק ברמאללה - כך דיווחו גורמים פלסטינים (ידיעה נפרדת בקישור מימין).

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: דובר צה"ל
סגן גיל בדיחי. נהרג ברמאללה
צילום רפרודוקציה: דובר צה"ל
מומלצים