שתף קטע נבחר

גיל בדיחי התעקש לשרת בשטחים – ונהרג

סגן גיל בדיחי מנטף ביקש לשרת "איפה שיש לחימה" ולהשתחרר מתפקידו כמדריך בקורס קצינים. הוא נהרג אתמול ברמאללה לאחר שצלף פלסטיני פגע בראשו בעת שהוציא את ראשו מצריח הטנק

סגן גיל בדיחי, בן 22 מנטף, נהרג אתמול (יום ד') מירי צלף פלסטיני ברמאללה. גיל הוא ההרוג הראשון בפעולת צה"ל הגדולה ברמאללה, שהחלה בלילה שבין שני לשלישי השבוע.
בדיחי, מפקד מחלקת שריון, שקיבל לאחרונה את דרגת הסגן, נורה בראשו אתמול בבוקר כאשר עמד בצריח טנק המג"ח שלו בדרום רמאללה. צלף פלסטיני איתר אותו ממרחק רב והצליח לפגוע בדיוק בראשו. חייליו וכוחות הצלה החלו לתת לו טיפול ראשוני בשטח, תוך כדי כך שהם מחפשים את מקור האש כדי לשתק אותו. מפקד המחלקה פונה לאחר הטיפול הראשוני לבית החוליפ "הדסה עין כרם" במסוק של חיל האוויר אבל כל המאמצים להציל את חייו עלו בתוהו.
סגן גיל בדיחי נולד בירושלים ולפני 12 שנה עברה משפחתו להתגורר ביישוב נטף. לאחר שסיים את התיכון התגייס גיל לשירות בשריון. במהלך שירותו הצבאי הוא יצא לקורס קצינים ולאור הצטיינותו נשאר להדריך את הצוערים בקורסים הבאים. אבל גיל רצה בכל מאודו לשוב לשטח: "הוא לא רצה להיות בהדרכה. הוא רצה להיות קרבי, להיות איפה שיש לחימה", אמרה אמש נעמה קרונשטיין, ידידתו הקרובה. לפני כחודש חזר גיל לשטח. "לא היה בו פחד מהשירות בשטחים", הוסיפה נעמה.
את השבת האחרונה עשה גיל בבית עם משפחתו ועם חברתו מורן פימה, מורן הבטיחה לחברות שלה לצאת איתן לטיול בים המלח. "היא אמרה: 'אני אצא אתכן, אלא אם יקרה משהו', והנה זה קרה", אמרה נעמה.
גיל הניח אחריו הורים וחמישה אחים. הלווייתו תיערך מחר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: דובר צה"ל
סגן גיל בדיחי. נהרג ברמאללה
צילום רפרודוקציה: דובר צה"ל
מומלצים