שתף קטע נבחר

בג"ץ דחה הדרישה להשעות את פרופ' היס

העותרים דרשו להשעות את מנהל המכון לרפואה משפטית באבו כביר בשל החקירה נגד המכון. עו"ד אליעד שרגא מהתנועה לאיכות השלטון: "לא רק שמבחן בוזגלו מת, גם ניתחו אותו במכון הפתולוגי וסחרו באיבריו"

בג"ץ דחה אחר הצהריים (ב') שלוש עתירות נגד פרופ' יהודה היס, ראש המכון הפתולוגי באבו כביר.
לטענת העותרים היה צריך להשעות את פרופ' היס מתפקידו כל עוד מתקיימת חקירה פלילית במשטרה בנוגע לנהלים לא תקינים ולליקויים שנמצאו במכון לרפואה משפטית, עבירות שיש עימן לכאורה קלון.
כבר בפתח הדיון פנה נשיא בית המשפט העליון, השופט אהרון ברק, לתנועה לאיכות השלטון שהגישה את אחת העתירות. ברק ביקר אותה על כך שבסוף השבוע התפרסמו בתקשורת תצהירים שכלל לא הופיעו בתיק. נציגת המדינה, עו"ד נירית אלשטיין, טענה כי מהחומר שהצטבר עד כה בחקירת המשטרה, אין סיבה להשעות את פרופ' היס מתפקידו.
העותרים ביקשו שבית המשפט יורה לפרופ' היס להימנע מלמלא ולחתום על מסמכים רשמיים הנדרשים לצורך הליך משפטי במהלך ניתוחים שלאחר המוות, וכן להימנע מעריכת שינויים במסמכים קיימים, וממתן עדות בפני בתי משפט בעת הליכים משפטיים.
בהחלטתם, ציינו השופטים אהרון ברק, מישאל חשין ואשר גרוניס, שלא ראוי כי בית המשפט יתערב במהלך חקירת משטרה, וציינו כי עם סיום החקירה יועבר החומר לפרקליטות, וזו תחליט אם יש להגיש נגדו כתב אישום או להשעותו מתפקידו.
ד"ר חיים בוזגלו, אחד העותרים, שטוען כי במכון הוציאו חלקים מגופת בנו, אמר: "מדובר באליטות צבאיות, קציני רפואה ראשיים ואליטות אזרחיות של מנכ"לי משרד הבריאות, שעשו מעשה נבלה יד ביד עם פרופ' היס".
עו"ד שרגא אומר בתגובה: "אין ספק שהמערכת מצופפת שורות. לא ראיתי כזה משחק הגנה של הפרקליטות כל חיי. בית המשפט התעלם מדו"ח סגלסון, מתצהירים ודוחו"ת שהגשנו להם". עוד מוסיף עו"ד שרגא, כי יש כאן תחושה של חוסר שיוויון במערכת הצדק. "לא רק שמבחן בוזגלו מת, גם ניתחו אותו במכון הפתולוגי וסחרו באבריו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
פרופ' היס. "לא ראוי כי בית המשפט יתערב במהלך חקירת משטרה"
צילום גלי תיבון
מומלצים