שתף קטע נבחר

עלו ברשת

החתימה הדוהרת של בן גוריון, רובי שטיינר נגד גניבת המדינה, שומר המסך הילדותי של בוהדנה והמפה האינטראקטיבית של המשרד לאיכות הסביבהגרפולוגיה: האתר המחודש של קורן

חנה קורן, הישראלית שהוציאה את הגרפולוגיה מאיזור הדמדומים של המיסטיקה, מציגה באתר המחודש שלה גלריה של כתבי-יד, השייכים למפורסמים וידועים לשמצה (כך, במקור), שכוללת אקזמפלרים מקומיים, כמו מרגל האטום ואנונו, הרוצח רעי חורב, פעיל הימין הקיצוני נועם פדרמן, וגם טיפוסים מן העולם הגדול, כמו סדאם חוסיין ובן-לאדן.
לצד אלה, ממחישה קורן כיצד חתימתו של אדם מעידה יותר מכל דבר אחר על התכונות הדומיננטיות באישיותו, באמצעות איורים המולבשים על החתימה. חתימתו של סטינג, למשל, ניצבת על צורת הבמה, בחתימתו של בן-גוריון דוהר קטר, ובחתימות של ג'יין מנספילד ומיי וסט יש אותיות דמויות ציצים.
האתר מספק טיפים רבים להבנת כתב-ידו של אדם, השרבוטים שהוא יוצר בהיסח הדעת, ונבכי הגרפולוגיה באופן כללי. לצד המידע הכללי מופיע שם תיעוד ארכיוני עצום של קטעי עיתונות בחמש שפות מהארץ ומהעולם, אודות קורן והמכון שלה.
מצד שני, הערה: אם כבר מחדשים את האתר, ראוי היה להוסיף לו מימדים - תוכנות ושירותי און-ליין לאבחון עצמי, צ'ט עם הגברת קורן ונציגי המכון, לימודי גרפולוגיה מקוונים ועוד. חבל.

מצווה: להציל את שחף

שחף סוויסה הוא תינוק חמוד, שנולד לפני כחצי שנה עם מה שנראה תחילה כצהבת יילודים, ולאחר כחודש אובחן כתפקודי כבד בעייתיים. הוא נותח אולם הניתוח נכשל, וכעת הוא נדרש להשתלת כבד. עלות ההשתלה - 200 אלף דולר.
הוריו, מאיר ורויטל סויסה מגבעת עדה, המגדלים גם את אחיו בן הארבע וחצי של שחף, נטלו חופשות ממושכות מעבודתם והתמסרו לטיפול בתינוק. אך הם אינם יכולים לעמוד בהוצאות הניתוח. נוי אשכנזי, ממפעילי האתר ישראלים, התגייס להציל את שחף, והקים אתר המציג את סיפורו, מסמכים המעידים על מצבו ומצב המשפחה, וכן אמצעים לסייע למשפחה ולתרום לקרן למען שחף - עמותה שמקדישה מאמצים להצלת חיי התינוק.

פוליטיקה: מה האזרח חושב

אזרח אחד קטן בשם רובי שטיינר מאלפי-מנשה, לגמרי במקרה עורך-דין בהכשרתו ואיש יחסי-ציבור במקצועו, מספר באתר הפרטי שלו כיצד התאכזב שלוש פעמים מהאישים להם הצביע: ביבי, ברק ושרון - וזאת למרות שהוא מגדיר עצמו איש מחנה הימין.
שטיינר, בניגוד ל-120 נבחרי העם, נכנס לתהליך ממושך של חשיבה, שבסופו הגיע למסקנה הבאה: לציבור הישראלי אין בעיה עם אויבים, או עם אתגרים צבאיים ומדיניים. יש לו בעיה עם ההנהגה הפוליטית שלו, בעיה שנובעת משיטת בחירות וממשל בלתי רלוונטיים.
השאלות שמעלה האזרח שטיינר באתר שלו הן אמנם נאיביות, אך בהחלט מפעילות כמה תאים שהאפירו עוד יותר בחודשים האחרונים: איך ייתכן שמדינת היהודים הפכה למקום הכי מסוכן ליהודים בעולם? איך הגענו למצב, שמתוך הכמות המרשימה של אישים איכותיים ובעלי שיעור קומה שיש במדינה - איש מהם לא מוכן להשתלב בתחום הפוליטי?
שטיינר החליט גם לצאת למלחמת עצמאות פרטית, שאותה הוא מתאר באתרו, והוא מגייס אוהדים לעמותה שרשם ביחד עם חבורה של צעירים משכילים, ושמה האזרח הקטן. נקודה.
ברוח הציטטה של וולט דיסני(?!) "אם אתה מסוגל לחלום, אתה מסוגל גם לבצע", הוא מציק בשאלות קשות לרוב הדומם, שבוחר להסתתר מפניהן בסלון ביתו, אל מול הזוועות שהטלוויזיה ממשיכה להציג לו. לרשות אוהדי הרעיון מעמיד שטיינר פורום באתר, ומאפשר להוריד את מסמך העקרונות של העמותה, שכותרתו היא: "האם גם לך גנבו הפוליטיקאים את המדינה?" יהיה מעניין לעקוב אחר היוזמה הזו.

בידור: המגזין של הפורום

משתתפי פורום המוזיקה רב היוזמות של רוטר נט אחראים גם לפעולתו של מגזין המוזיקה והבידור החדש, בעריכתו של "שרון VIP".
מדי שבוע מפרסם המגזין מקבצי עדכונים בתחום המוזיקה והקולנוע, ולצדם המלצות על אתרים, על תוכנות ועל נגנים. כוחה של המתכונת הוא במינימליזם, ובפורמט שמזכיר ניוזלטר.

פולחן: האתר של מירי

באתר הרשמי והחדש של מירי בוהדנה תוכלו לקרוא כיצד הגיעה הנערה משדרות לפסגת הזוהר הישראלי. האתר כולל חדשות (מירי נפרדה מהחבר סמי דדון, והפעם זה סופי, כנראה), פריטים להורדה, כמו שומרי מסך, לוח שנה, וסקינים על טהרת בוהדנה, חידון, סקר וגם גלריית תמונות מתבקשת, שנטענת באיטיות מחרידה.
בהשוואה לאשה היפה והפוטוגנית שהוא אמור להציג, מדובר באתר ילדותי ובסיסי. המודל הראוי לחיקוי במקרה הזה הם אתרים של דוגמניות על מהעולם.

נשים על המרפסת

"המרפסת" הוא מגזין נשים מקוון וחדש, המעוצב נפלא בקווים רומנטיים ורכים, אולי מתוך כוונה לרכך ולנחם נוכח המציאות הקשוחה בה עוסקים המאמרים.
שם המגזין נבחר בזכות יכולתו להציג את נקודת המבט של העורכת והמפעילה - איה - כנקודת תצפית חיצונית על העולם, שממנה אפשר לראות גם שקיעות וזריחות מטאפוריות. איה מפרסמת באתר, הקטן אך האיכותי, תכנים מקוריים שכתבה בעצמה וכתבו חברים, וכן מאמרים שתרגמה ממקורות זרים, כתבות וקטעים אישיים מהרשת, אתרים פרטיים, יומני רשת, ואפילו פורומים.
תחומי העניין: אשת המרפסת שהרשימה באקט בעל עניין, קיטורית - המדור לקיטורים, וכן גברים, יחסים, אוכל, ספרים, סגנון ועוד. האתר מאפשר לגולשות לפרסם סיפורים שכתבו, ומציג גם אוסף של סיפורים ועדויות על מצבים קיצוניים בחיים, וכן כתובות ולינקים שימושיים למצבי חירום.

צילום: סיפורים בתמונות

צלם העיתונות שאול שוורץ מציג באתר יפהפה מעט מעבודותיו, שמתעדות את ההוויה הישראלית על רבדיה השונים, לצד תמונות ממסעות בעולם. הקטיגוריה הישראלית מציגה תמונות שצולמו באחרונה בפעילות צהל בשטחים, וכן סיפור מצולם,
המציג את חייהם הבלתי-אפשריים של ארבעה זוגות מעורבים, ערבים ויהודיות, בירושלים. קטיגוריות נוספות מציגות צילומי אוויר וכלי-תעופה, מסעות בדרום-אמריקה ובאפריקה, וסתם צילומים ללא מוטיב מקשר. חבל רק שהאתר האיכותי הזה אינו פונה לקהל קוראי העברית.

הומור: המבזק היומי

כמה יתרונות משמעותיים מבדילים בין המבזק היומי לבין עשרות האתרים הפרטיים האחרים, שמגדירים עצמם סאטיריים ועדיין מצויים בשלב שבו הם מתאמנים על הגיחי-גיחיות שלהם.
אלף, המבזק בהחלט יכול להעלות בת צחוק קלה על שפתיכם. בית, הוא נראה טוב ורציני, ולא כמפגע. גימל, הוא מציע מתכונת הצחקה חדשה: כותרת וכותרת משנה מגוחכות, המקשרות לידיעות רציניות באופן תהומי מתוך אתרי חדשות. דלת, הוא מנומס ואדיב באופן כללי, וטורח להבהיר כי מדובר בהומור, והומור זה עניין של טעם, ועל כן אין להיפגע ממנו. למפעילים - איתי נתנאל ורון למפל - הידד.

הפייבוריט: על אנטנות, קרינה ואזורי טיגון

איזור חדש באתר המצויין של המשרד לאיכות הסביבה מציג פנינה ירוקה ואיכותית: מיפוי אקולוגי.
האיזור מתבסס על טכנולוגיית המפות האינטראקטיביות של סיסטמטיקס, ומגיש מידע רב לגולש: מיפוי מדוייק של מטרדי רעש, רגישויות של שטחים פתוחים, ייעור, שמורות טבע ומשאבים, פעילויות של עמותות ואירגונים להגנת הסביבה. השירות עליו נרחיב הוא גם האטרקטיבי מכולם - מפת כל האנטנות הסלולריות המוצבות בישראל.
המפה מציגה תמונת מצב ארצית, אזורית ועירונית ומאפשרת התמקדות גם בהצטלבות הרחובות שקרובה לביתכם, וכן שכבות נוספות של מידע מדוייק: היכן מוצבת האנטנה ומה תיאורה ("תורן על בניין", למשל, למקרה שעץ הדקל שצמח לפתע מול הבית נראה לכם חשוד), מי החברה המפעילה, מתי לאחרונה נעשתה בדיקת קרינה ומה היו תוצאותיה ביחס לתקן - ועוד.
כך, למשל, גילינו, שדירתנו הממוקמת בעיר מעטירה בשרון, מוקפת משלושה כיווני אוויר בקרינה אלקטרומגנטית, הנובעת מאנטנה אחת ומשתי נקודות שידור. יש הבדלים בין אנטנה לנקודת שידור, אף כי בעינינו מדובר בשני כינויים של צרה אחת. תהליך הבחירה והטעינה של מפות האנטנות ממושך מעט לבעלי חיבור מודם רגיל, אך לא מוגזם. יש לבחור בתפריט העליון את קרינה ורעש ואת האיזור המבוקש ולאחר מכן להשתמש בשורת הכלים לעיבוד המפה, המצויים בצדו השמאלי של המסך, כדי להתמקד ולקבל שכבות של מידע נוסף.
מיפוי האנטנות באתר המשרד לאיכות הסביבה הוא לא רק צעד חשוב, הוא גם אמירה אמיצה של המשרד אל מול ספקיות הסלולר, שהפכו למוקד-כוח עצום במשק הישראלי, ואזהרה-לכאורה, שכן פעילותן שקופה מעתה כלפי ציבור רחב מאוד. באמצעות השירות החשוב הזה ניתן להצמיד את האצבע הציבורית לדופק של הסלולר המשגשג אך מרתיע, שאנו הלקוחות שלו, אבל גם הקורבנות שלו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קורן. הוציאה את הגרפולוגיה מהמיסטיקה
רוטרנט. התרחבו
מומלצים