שתף קטע נבחר

חשד: חייל בדובדבן "טורטר" למוות

החייל התמוטט בסוף השבוע במהלך ריצה ונפטר בבית החולים. צה"ל: ההתמוטטות אירעה בזמן אימון גופני. חברי החייל: הוא "טורטר", וקיבל מכת שמש

הותר לפרסום: חייל צה"ל, טוראי אהוד שניאור בן 19 מכרמיאל, המשרת בטירונות יחידה של דובדבן הנערכת במתקן אדם, מת ביום שישי בלילה בבית החולים "אסף הרופא" לאחר שהתמוטט במהלך "ריצת אפוד".
גורמים רשמיים בצה"ל טוענים כי החייל התמוטט במהלך אימון גופני וכך גם דווח למפקד מתקן אדם, אלוף משנה אפי, ולמשפחת החייל.
חיילים ביחידה סיפרו כי שניאור חש ברע יום לפני מותו ולפיכך לא ביצע חלק מהפעילויות בטירונות היחידה. למחרת הוא קיבל עונש והוטל עליו למלא את המשימות שלא מילא יום לפני כן עם חבריו לצוות. הוא "הוצמד" לציוד רב ולחלק מן הפק"לים (ג'ריקן ומקלע). במהלך ריצת אפוד ארוכה שביצע עם חבריו לצוות הוא חש ברע והתמוטט. כמה מהם העריכו כי הוא מת ממכת שמש והתייבשות. בכל מקרה נבדק כעת אם החייל סבל ממום או מבעייה גופנית. גופתו נשלחה לבדיקה.
אלוף יפתח רון טל, מפקד זרוע היבשה, מינה קצין בודק דרגת אלוף משנה לבדיקת המקרה. כן נפתחה חקירת מצ"ח כמקובל בכל מקרה מוות שסיבותיו אינן ברורות.
ממשפחתו של החייל נמסר כי שתי הגרסאות מוכרות לה, וכרגע אין בכוונתם להגיב. "מי שיצטרך לשמוע מאיתנו בעתיד- ישמע", אמרו ל-ynet.
יש לציין לפני כחודשיים מת חייל אחר ששירת במסלול ביחידת דובדבן, כשהתמוטט באימון ניווטים בצוק הארבל, כנראה בגלל התייבשות.
בשנתים האחרונות אירעו לפחות ארבעה אירועים בהם חיילים התמוטטו ומתו במהלך אימונים גופניים בצה"ל: חייל מחטיבת הנח"ל מת לפני כשנתיים במהלך ריצה אלונקות. צוער בקורס קצינים חי"ר מת לפני כשנה וחצי במהלך אימון ריצה ברמת גולן. חניכה בקורס קדם צבאי של מש"קיות חינוך וחיילת נוספת מתה לפני כחצי שנה בקיבוץ בית השיטה כאשר השתתפה בהליכה ספורטיבית במהלך חופשה.

סייעה בהכנת הידיעה שרון רופא

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהוד שניאור. מוות בטירונות
מומלצים