שתף קטע נבחר

תעש מתכוונת לפטר 800-1,000 עובדים

"הארץ" פירסם הבוקר, כי בפגישת יו"ר ההסתדרות, עמיר פרץ, ומנכ"ל תעש, אודי גנני, עלה נושא פיטורי העובדים, בהסתמך על המלצותיה של הוועדה הבין-משרדית לבחינת מצב החברה

התעשייה הצבאית (תעש) מתכננת לפטר 800-1,000 עובדים מתוך 3,700 העובדים המועסקים בה כיום - כך פירסם היום "הארץ", מדבריו של יו"ר מועצת המנהלים של תע"ש, אריה מזרחי, בפגישה עם משלחת של ההסתדרות בראשות היו"ר, ח"כ עמיר פרץ.
מזרחי ומנכ"ל תעש אודי גנני, ערכו ביום חמישי האחרון מצגת בפני פרץ, בהשתתפות המנהלים הבכירים בחברה. במהלכה אמר מזרחי כי במסגרת תוכנית ההתייעלות של החברה יפוטרו 400 עובדים ממפעלים שייסגרו. כמו כן, אמר מזרחי, יפוטרו 400 עובדים ממפעלים שימשיכו להתקיים. לגבי 200 עובדים נוספים, ייערכו דיונים על האפשרות לקצץ בשכרם - או לפטרם.
פיטורי העובדים בתעש מסתמכים על המלצותיה של הוועדה הבין-משרדית לבחינת מצב החברה, בראשות דוד ואיש, שהוגשו למשרדי האוצר והביטחון בנובמבר 2001; הוועדה המליצה לסגור חמישה ממפעלי החברה, ולמזג חלק מהמפעלים האחרים. כותבי הדו"ח צפו כי ב-2002 יגדל הגירעון בתזרים המזומנים של תעש ב-30-40 מיליון דולר.
הוועדה קבעה כי האפשרות הריאלית ביותר להבראת תע"ש היא הפרטתה. בדו"ח נכתב כי כדי לסייע לפעילותה השוטפת של החברה, יש צורך בשיתוף פעולה בין ההנהלה לבין העובדים במימוש ההמלצות.
בחודש שעבר עיכבה תע"ש את תשלום הפנסיה המוקדמת למאות גמלאים שפרשו ממנה בשנות ה-90 בגלל מצוקה בתזרים המזומנים. הנהלת החברה פנתה באחרונה שוב למשרד האוצר בבקשה שיעמיד לה ערבות מדינה בסך 30 מיליון דולר.
פרץ אמר בפגישה שההסתדרות מתנגדת לתוכנית הפיטורים בתעש ויעץ לההנהלה להיכנס למו"מ עם ארגון העובדים. הוא הביע התנגדות לתוכנית ההפרטה, ואמר שההסתדרות והעובדים יפעלו כדי למנוע אותה. "תעש היא מהתעשיות המפוארות במדינה, ואין סיבה להעבירה לבעלי הון כשניתן להבריאה", הוסיף.
דוברת תעש אמרה אמש כי בפגישת ההנהלה עם פרץ לא נאמר כי צפויים פיטורי 800-1,000 עובדים. לדבריה, מתנהל כעת מו"מ בין ההנהלה לארגון העובדים על הסכם שכר חדש. עוד אמרה הדוברת, כי בתעש שוררת אופטימיות לנוכח העובדה שצה"ל החליט לרכוש את רובה הסער "תבור", ובידי החברה הזמנות בסך 800 מיליון דולר להשבחת טנקים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
תעש נאלצת לפטר עובדים
צילום: דובר צה"ל
מומלצים