שתף קטע נבחר

פלסטינים ניסו לפוצץ אירוע של קק"ל ביוהנסבורג

פרצו לאולם בו הציגה קק"ל פרויקטים, והתעמתו עם השוטרים. לפני ההפגנה לחץ מנכ"ל המשרד לשיתוף פעולה אזורי את ידו של פארוק קאדומי

עשרות פלסטינים, ביניהם קרובי משפחתו של מרואן ברגותי, ניסו לפוצץ היום (ד') אירוע של הקרן הקיימת בוועידת כדור הארץ ביוהנסבורג, והתעמתו עם כוחות הביטחון.
במהלך כינוס במהלכו הציגה קק"ל את הפרויקטים שלה בתחום הייעור נכנסה קבוצת פלסטינים לתוך האולם שבו התקיים האירוע כשהם צועקים "מדינת ישראל – מדינת אפרטהייד".
המשטרה המקומית הגיעה כדי לפנות את המפגינים מהמקום והתפתח עימות בין חלק מהמפגינים למשטרה. בין המפגינים היה גם אורי דיוויס, ישראלי לשעבר הנחשב קיצוני בדעותיו האנטי ישראליות. המפגינים הוצאו מהאולם על ידי המשטרה.
אתמול ערכו נציגים פלסטינים מסיבת עיתונאים בוועידה אשר בה טענו כי מדיניות הקרקעות של הקק"ל משרתת את מדיניות האפרטהייד של ישראל. במסיבת העיתונאים תקפו דוברים פלסטינים בחריפות את הפקעת הקרקעות וההתנחלויות הישראליות.
פלג רשף, יו"ר התאחדות הסטודנטים העולמית, אמר כי ההפגנה הפלסטינית היא "ניסיון למחטף ולפוליטיזציה של ועידה מקצועית לטובת התעמולה הפלסטינית".
נועם כץ, דובר משלחת משרד החוץ ביוהנסבורג, אמר כי "מצער שבוועידה של איכות הסביבה שנועדה לקדם אווירת שלום ושיתוף פעולה, הפלסטינים מחפשים בכוח להתעמת. הדברים הללו מנוגדים לרוח אירועים אחרים בוועידה שמבטאים שיתוף פעולה והידברות בין גורמים ישראלים לגורמים ערבים ופלסטינים".

לחיצת יד עם פרוק קדומי

בתוך כך, מג'לי והבה, מנכ"ל המשרד לשתוף פעולה איזורי לחץ ביוהנסבורג את ידו של פרוק קדומי, ראש המחלקה המדינית של אש"ף, ממתנגדי הסכם אוסלו. ייתכן שהשניים ייפגשו, לבקשתו של קדומי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 1
הפגנה פלסטינית ביוהנסבורג
צילום: ערוץ 1
מומלצים