שתף קטע נבחר

ניל גיימן הוא זוכה פרס הוגו

"אלים אמריקאים" מאת גיימן זכה בפרס ההוגו. תגובתו: "Fuck, I got a Hugo"

בטקס פרסי ה"הוגו" שנערך אתמול בסן-חוזה זכה הספר "אלים אמריקאים" מאת ניל גיימן. ה"הוגו" הוא הפרס החשוב ביותר המוענק ליצירות מדע בדיוני ופנטסיה, ו"אלים אמריקאים" הגיע להוגו כשמאחוריו זכיות בפרסי ה"סטוקר" וה"לוקוס". הטקס נערך במסגרת ועידת המדע הבדיוני העולמית, ה-worldcon, שמתקיימת זו הפעם ה-60.
ועידת המדע הבדיוני העולמית הראשונה נערכה בשנת 1939, ומאז, עם הפסקות בלתי נמנעות בשל ארועים זניחים כמו מלחמת העולם השניה, היא מתקיימת כל שנה. בוועידה ה-13, שנערכה בשנת 1958, הוחלט למסד את פרס החובבים, להעניק לו שם ופסלון, כראוי לכל תחרות ראויה לשמה.
פרס ההוגו נקרא על שמו של הוגו גרנסבק, המוציא לאור שנחשב ל"אבי המדע הבדיוני", ושיסד את כתב העת שלו, "סיפורים מדהימים", בשנת 1926. ה"הוגו" נבחר על ידי משתתפי הועידה, והפרס, בצורת חללית, הוענק במשך שנים רבות מידיו של אייזיק אסימוב בעל פאות הלחיים האימתניות, משום, שכמו שהוא עצמו טען, נזקקה הועדה ל"אדם בעל חשיבות, שפוי ובעל הגיון, אמיץ ועז נפש, שנון ורב עוצמה ומעל הכל – יפיפה להפליא".
גיימן, שזו היא לו זכייתו הראשונה בהוגו, כותב מד"ב על גבול הפנטסיה, פנטסיה על גבול האימה ואימה משעשעת ללא גבול. "אלים אמריקאים", רב מכר של ה"ניו יורק טיימס", יצא לאור לפני חודשים אחדים בהוצאת "אופוס", והוא מצטרף לספרים קודמים של גיימן שתורגמו לעברית, כמו "לעולם-לא-עולם", "אבק כוכבים" ו"בשורות טובות".
ביומן הרשת הפופולרי שלו הגיב גיימן לזכיה בקריאה "Fuck, I got a Hugo”.
את הזוכים בשאר הקטגוריות ופרטים נוספים על פרס ההוגו ועל ניל גיימן תוכלו למצוא בקישורים המצורפים.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים