שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "נגיב בכל מקרה להתקפה מצד סדאם"
  עוד איתות ישראלי לבגדד: הפעם, להבדיל ממלחמת המפרץ, ישראל איננה מתכוונת "לספוג" ירי של טילים, אומר ל-ynet סגן שר הביטחון ויצמן שירי. לדבריו, "סדאם הוא האיש המסוכן ביותר מאז היטלר". שירי מעריך כי ישראל מוכנה גם למתקפה משולבת של עיראק, איראן וסוריה

  "ישראל תגיב בכל מקרה להתקפה מצד עיראק, אין לי ספק" - כך אומר ל-ynet סגן שר הביטחון, ויצמן שירי. הדברים מהווים איתות ישראלי מפורש כי הפעם, בניגוד למלחמת המפרץ, ישראל לא תניח לירי טילים מצד בגדד לעבור ללא תגובה. הם מצטרפים לדבריו של בכיר ביטחוני שאמר לפני כשבועיים כי ישראל "תגבה מחיר" על כל ירי מצד בגדד.
  לדברי שירי, ישראל "תקבע את גובה הלהבות בהתאם לסוג ההתקפה העיראקית על ישראל". בתשובה לשאלה כיצד יגיב צה"ל לירי טילי סקאד, הבהיר סגן שר הביטחון: "השאלה היא עד כמה סדאם חוסיין ירחיק לכת בתגובה שלו למתקפה אמריקנית. האם הוא ישתמש בנשק קונבנציונלי או לא? לישראל יש את הכלים לרמות מתאימות לתגובה לכל סוג של מתקפה".
  שירי הוסיף: "ישנו שיקול נוסף לגבי עוצמת התגובה הישראלית והוא ההתקדמות למהלך אמריקני של השגת חילופי שלטון בבגדד. איננו רוצים לפגוע בעם העיראקי, איננו רוצים להרעיב אותם או לפגוע מכה קשה במערכות החשמל שלהם. הבעיה שלנו היא לא העם העיראקי אלא המנהיג שלו. מאז היטלר לא קם אדם מסוכן כמו סדאם חוסיין. הוא המנהיג היחידי שהרג בלי רחמים אזרחים שלו באמצעות גז חרדל. הוא רוצח מתועב. את האיש הזה צריך לחסל. הוא רוצח בדיוק כמו הרוצח של החמאס או הרוצחים במגדלי התאומים".
  אחרי שלושה שבועות בתפקידו, במהלכם הספיק להשתתף בדיונים על האיום העיראקי, אומר שירי כי להערכתו "ישראל ערוכה בצורה מצוינת לאיום. אמנם אף אחד מהמשגרים העיראקים לא הושמד, אבל בידי ישראל מערכות מתוחכמות דוגמת טיל החץ, שמסוגלות ליירט ירי טילים ולהשיג התרעה מבעוד מועד לקראת שיגור טילים מעיראק".

  עד כמה ישראל ערוכה להתמודדות עם מתקפה עיראקית?

  "לאחר סיור בפיקוד העורף, דיונים במערכת הביטחון והיכרות עם מערכת טיל החץ, אני יכול לומר שאנחנו מוכנים מצוין לכל תרחיש אפשרי. איננו יודעים מה המוח המעוות של סדאם מכין לנו. לכן צריך להיערך לכל אפשרות ברצינות רבה. עד חודש נובמבר יהיו 15 מיליון חיסונים לאבעבועות שחורות - אפילו תושבי הרשות הפלסטינית והעובדים הזרים נלקחו בחשבון. אנחנו ערוכים היטב בנושא חדרים ממוגנים, מערכות כיבוי אש ומערכות איתור נפילות ומערכות התרעה כמעט מרגע יציאת הטיל ועד לנפילה. יש לנו את המערכות הכי מתקדמות בעולם בנושא זה. אנחנו ערוכים גם למתקפת תגובה משולבת על ישראל ברדיוס של 1,400 ק"מ" (מתקפת תגובה מכיוון איראן, עיראק וסוריה יחדיו - ד.ב.).

  גם תושבי הרשות הפלסטינית יקבלו מיגון מישראל?

  "נמגן אותם רק אם נדע במאה אחוז שיש מתקפה. מסיכות גז הם גם כלי נשק שיכול לשמש נגדנו, נגד הפגנות שצה"ל מנסה לפזר באמצעות גז מדמיע".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומויסקי
  שירי. אין ספק שנגיב
  צילום: אלכס קולומויסקי
  צילום: אלג'זירה
  סדאם. "הכי מסוכן מאז היטלר"
  צילום: אלג'זירה
  מומלצים