שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  גיא זוהר צריך לראות "המורדים"

  "המורדים" תישאר בשש בערב. מנהל התוכניות של ערוץ 10 הונחה לצפות בכל פרק לפני השידור

  בישיבת מועצת הרשות השנייה שנערכה הערב (רביעי) הוחלט להתיר את המשך שידור "המורדים" בערוץ 10 בשעה שש בערב – תוך הנחיית גיא זוהר, מנהל התוכניות של ערוץ 10, לצפות בכל פרק טרם שידורו ולתת אישור אישי לשידור. ההחלטה התקבלה בתום דיון עם נציגי הערוץ ולאחר ששמעה את הסבריהם. כזכור, בראשית השבוע המליצה ועדת הטלוויזיה של הרשות השנייה לדחות את שידור "המורדים" לשעה עשר בערב, או מאוחר יותר, בשל תכנים המעודדים צריכת סמים, אלכוהול וקיום יחסי מין. המלצות הוועדה – שהינה גוף מייעץ, אך נטול סמכות בהקשר זה – שימשו בסיס לדיון המועצה. בערוץ 10 טענו מנגד שהסדרה אינה שונה מכל סדרת נוער אמריקנית אחרת, וכי פרקי הסדרה נצפים על ידי יועצת חינוכית טרם שידורם – למרות שכבר שודרו בערוץ "פוקס קידס".

  ומה עם המחירים של הטאלנטים?

  המועצה החלה לדון בסכומים המשולמים לכוכבי טלוויזיה, לאור הפרסומים, אולם טרם השלימה אותו. המועצה בוחנת את ההיבט הציבורי של תשלום משכורות גבוהות במצב הנוכחי במשק, והשפעת ההוצאות הגבוהות על נאותות ההפקה של התכניות. המועצה תזמן את נציגי ערוץ 2 להמשך הדיון, שבסופו יוחלט האם הסכומים הללו יוכרו כחלק מההוצאה הכוללת לשידורים.
  הנושא השלישי בו עסקה המועצה היה דמי הזיכיון החד-פעמיים שצפויים לשלם זכייני ערוץ 2 במידה ויוארך זיכיונם בלא מכרז – 11 מיליון שקל לשנה (לשלושת הזכיינים במשותף) ו- 40 אחוזים על הכנסות הגבוהות מ- 740 מיליון שקל. "מועצת הרשות קוראת לשר התקשורת, לשרה ציפי לבני וליו"ר ועדת הכנסת לענייני תקשורת להפחית את דמי הזיכיון. אנו רואים בדמי הזיכיון הללו תשלום שהוא בבחינת 'הקומץ שלא ישביע את הארי', שכן לאור המצוקה התקציבית של המדינה הסכום בו מדובר הוא כטיפה בים", נכתב בקריאת הרשות. "מתוך ניסיון רב שנים של רגולציה קובעת המועצה כי לאור מצב המשק בכלל, וענף השידור המסחרי בפרט, תפגע ההוצאה לשידורים - ומכאן הפגיעה בתרבות ובשפה העברית שעל טיפוחה שוקדות המועצה והנהלת הרשות". דיון בעניין, בוועדת התקשורת של הכנסת בראשות ח"כ אברהם פורז, צפוי להתקיים ביום שני הקרוב.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים