שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רביב העיד: שמעתי שעל רבין חל "דין רודף"
  היום הותרה לפרסום עדותו של סוכן השב"כ שהתקיימה בדלתיים סגורות. עם זאת, טען רביב כי רבים אחרים, בהם ח"כ בני אלון שמעו את הדברים. על השב"כ אמר: תקעו לי סכין בלב וזרקו אותי לכלבים

  גילויים חדשים נחשפו היום ממשפטו של סוכן השב"כ לשעבר, אבישי רביב. עדותו של רביב התקיימה בדלתיים סגורות, והיום (ה') הותרה לפרסום. הוא מואשם כי ידע על כוונתו של יגאל עמיר לרצוח את יצחק רבין ז"ל ולא עשה דבר כדי למנוע את הרצח.
  מעדותו של רביב עולה כי שמע את יגאל עמיר אומר שעל יצחק רבין חל "דין רודף" וצריך להרוג אותו. בשלב מאוחר יותר של החקירה חזר בו רביב מעדותו זו. רביב טען כי רבים אחרים שמעו את הדברים, ובהם ח"כ בני אלון. הרוצח, יגאל עמיר, טען אף הוא כי השר אלון ידע על הוצאת "דין רודף" על רבין ז"ל.
  על שירות הביטחון הכללי אמר רביב בחקירה כי למרות תרומתו לשירות הוא מרגיש שתקעו לו סכין בלב וזרקו אותו לכלבים. לטענתו, מאז שנחשף לציבור הוא סובל מבעיות בריאות. עוד ציין כי מפעיליו לא התעניינו יתר על המידה ביגאל עמיר או בהתבטאויותיו שעסקו ב"דין רודף".
  מחקירתו של יוני, ראש היחידה להפעלת סוכנים במגזר היהודי, עולה כי בכל שנות פעילות של רביב, מעולם לא בדק ראש היחידה את אמינותו של הסוכן רביב, וכן מעולם לא בדק את הגרסאות השונות שמסר בפוליגרף. הגירסה השנויה במחלוקת היתה לגבי השאלה האם ידע רביב על כוונתו של עמיר לפגוע ברבין בכינוס ב"יד-ושם", כוונה שלא יצאה אל הפועל בסופו של דבר.
  מעדותו של ראש השב"כ לשעבר, עמי איילון, עולה כי התייעץ עם גורמים מחוץ לשב"כ שהמליצו לו לא להתנגד להגשת כתב אישום נגד הסוכן אבישי רביב.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  אבישי רביב. "זרקו אותי לכלבים"
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  צילום: איי פי
  יגאל עמיר. רוצחו של יצחק רבין ז"ל
  צילום: איי פי
  מומלצים