שתף קטע נבחר

"סוף העולם – בעוד 57 שנים"

הפיזיקאי הבריטי, אייזיק ניוטון, שעסק בנוסף לעבודתו המדעית גם בתיאולוגיה, מצא את מועד קץ העולם תוך עיון בתנ"ך. ניוטון האמין שהעולם ייחרב במלחמת גוג ומגוג ורק לאחריה יתגלה המשיח

תחזית שחורה: סמוך לשנת 2060 תפרוץ מלחמת גוג ומגוג, ובכך יקיץ הקץ על העולם.
את נבואת הזעם הזאת כתב לא אחר מאשר המדען הבריטי הדגול, סר אייזיק ניוטון, שהלך לעולמו ב-1727, הרבה לפני פיתוח הנשק להשמדה המונית. ניוטון, מגדולי המדענים בכל הדורות, מוכר בעיקר בזכות חוקי המכניקה שניסח, ושידועים לכל תלמיד כ"חוקי ניוטון", וכמגלה של כוח המשיכה. רק עתה מתברר שניוטון עסק בחלק משנותיו גם בתיאולוגיה.
לדברי ה"דיילי טלגרף", שפירסם את התחזית בעמודו הראשון, הקדיש ניוטון את חייו גם לפיענוח התנ"ך ולחישוב התאריך שבו יבוא קץ העולם. הוא האמין שהתנ"ך אוצר בחובו את חוקי האל לסודות הקיום. לתאריך הקץ הגיע ניוטון על סמך פענוח של מה שהוא חשב שהם "קודים תנ"כיים".
על פי התיאוריה שלו, יתגלה המשיח החדש אחרי שורה של מלחמות ושל מגיפות שינחתו על העולם. אלפי המסמכים בכתב ידו נחקרו על ידי מומחה קנדי בשם סטיבן שנובלן, ובשבוע הבא ישדר ה-BBC סרט על כך בשם "ניוטון: הכופר האפל".
ניוטון, לדברי מפיקי הסרט, השקיע כ-50 שנה בכתיבת התחזית השחורה שלו, שמקיפה 4,500 מסמכים. המסמכים שכתב העלו אבק במשך 250 שנה במחסן של רוזן אנגלי, עד שנמכרו במכירה פומבית ב"סות'ביס" בסוף שנות ה-30 של המאה הקודמת.
הכלכלן האנגלי המפורסם, ג'ון מיינרד קיינס, רכש מסמכים רבים שנוגעים בשאלות דת ומדע, ואילו השאר, ובהם תחזית קץ העולם, נרכשו ע"י אספן יהודי בשם אברהם יהודה ונתרמו לבית הספרים הלאומי שבאוניברסיטה העברית בירושלים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים