שתף קטע נבחר

עלו ברשת

ספיישל של אתרים מוסיקלים, קדחת פורים, באז וורדס, משחק בניחוח טולקיני, מטיילים באמריקה, ליגת הצעירים בכדורסל, שני פסיכופטים עם זמן פנוי ועוד אתרים ששווה להכיר

האלטרנטיבי של המוסיקה
"קיוב" הוא מגזין מקוון חדש, פרטי, מושקע ואיכותי ביותר לענייני מוסיקה. הוא נוצר משום שמפעיליו טוענים כי אין בארץ מקור מידע ראוי לשמו בענייני מוסיקה אלטרנטיבית. הוא מעיד על עצמו כממוקד ב"אלטרנטיבי", אף שביום הבדיקה עסקה כתבת הפתיחה בעיון מחודש במתיחת שנות השבעים הידועה "פול מקרטני מת" (איכשהו, למרות שכבר קראנו את זה אלף פעמים קודם, זה לא היה משעמם).
יש גם חדשות, ביקורות, תמונות נדירות, התייחסות לסרטים מוסיקליים או מוסיקה בסרטים, וכן המדור הסאטירי "אייס קיוב", המציע פרשנות למשפטים שגורים בפורומים של חובבי מוסיקה, או אזור "המוזיאון הציוני", גלריה מדליקה, שמהותה אוסף קולקטיבי של כרטיסי הופעות, פוסטרים נדירים, וכל פריט ממורביליה שקשור איכשהו בקונטקסט ישראלי - מהכרטיסים להופעה של מטאליקה בפארק הירקון ועד הציצים החשופים של ביורק בקיסריה. מגזין מצוין ואתר מעולה.

הרשמי של אלברשטיין
סוף סוף - אתר רשמי ומשובח לחווה אלברשטיין, המציג בצניעות אופיינית את ההישגים הגדולים של מי שהספיקה עד כה להוציא מעל 50 אלבומים ודיסקים - ועדיין מופיעה ועושה חיל דווקא בעולם. האתר כתוב כולו אנגלית, ומיועד בעיקר להציג את אלברשטיין לעולם, נוכח ההופעות הרבות בארה"ב (ואחת בסינגפור) שהיא עתידה לקיים בחודשים הבאים. האתר שזור עשרות תמונות מתקופות שונות בקריירה שלה, מספר את קורות חייה, מפרט את רשימת האלבומים, מציג את סרט הווידאו שלה, ומאפשר לשמוע קטעים משיריה החדשים.

השמח של נויפלד
שמוליק נויפלד הוא מוסיקאי ותיק, שהשתתף באלבומים רבים של זמרים מהשורה הראשונה, כתב מוסיקה לפרסומות, לילדים, לסדרות טלוויזיה, ובמקביל עדיין מלמד בבית הספר "רימון". האתר השמח והמושקע שלו מציג את האדם, הסטודיו, והיצירות, שקטעים מכמה מהן אפשר גם לשמוע.

השירים של ברק
ברק שושני, מוסיקאי בן 19 מראשל"צ, מקליט את שיריו באולפן הביתי שלו, ומאפשר לגולשים להיחשף ליצירה שלו באתר פשוט, נקי וצנוע, לקרוא את המילים, להאזין לשירים ב-MP3 ולהגיב עליהם.

הדיגיטלית של פלג
כפרויקט הסיום בלימודי מדעי המחשב הקימו שי פלג ואסף הימן, סטודנטים מאוניברסיטת בר אילן, אתר מקיף בענייני מוסיקה דיגיטלית, המשמש מדריך מושלם למי שמעוניין להעמיק בתחום, ולפתח את ידיעותיו. בין היתר מספק האתר מידע אודות פורמטים והמרות של פורמטים, שיתוף קבצים, מדריכים להבנת הטכנולוגיה שבשימושם תעשיית המוסיקה, הדרכה לבניית מערכת ממוחשבת, תוכנות שונות לעריכה על פי סי, מידע על רדיו באינטרנט ועוד.

החדש של האחים לבנת
האתר היקר והפלאשי (שגם נטען באיטיות מחרידה) של האחים לבנת מאפשר לגולשים להכיר מקרוב את אריק ואביב, האחים שעובדים באינטנסיביות רבה בשוק המקומי ובחו"ל כבר למעלה מעשור, ולזכותם ייאמר שהצליחו לשמור את שמם מחוץ למדורי הרכילות. האתר מציג את הביוגרפיה שלהם, דיסקוגרפיה, ההישגים, קטעי עיתונות, ומאפשר ליצור קשר ישיר עם השניים.

שמח ומסריח
התרומה הקטנה שלנו לפורים מסתכמת בהצגת חנות הטריקים המקוונת של זמיר, שמציעה הרבה מאוד קקי ונפיחות מלאכותיות למכירה, אצבעות משומרות בפורמלין, מכונות סירחון, חיתולים-כמו-משומשים, מלתעות ענקיות ומדממות, פצעי מוות על כל הגוף, מגוון כלים שמשפריצים נוזלים, ואפילו אביזרים סקסיים למבוגרים בלבד, וזה, כמובן, בלי לספור את המסיכות הקונבנציונליות. נוכח המגוון הגדול של אבקות, נוזלים ואמצעי ההסרחה האחרים, מנחם לדעת שרוב האזרחים ינועו בפורים עם מסיכות האב"כ שלהם ממילא. הקטלוג של החנות עשיר מאוד, ומציג כל פריט בתמונה ומחיר.

היכרות משודרגת
שדרוג גדול, מקיף ואיכותי באתר ההיכרויות הוותיק קופידון, שבאחרונה עסוק בשמירת מעמדו כמוביל בתחום ההיכרויות און-ליין, נוכח השקתם של אתרים ושירותים חדשים, המתחרים על אותו נתח שוק. במסגרת השדרוג מאפשר קופידון לחפש חברים המחוברים כעת לרשת, להכיר בני זוג על פי חיפוש בתמונות, לסנן חברים שהגולשים כבר הכירו בעבר, ובעיקר - מספק הטבות, הנחות ומתנות לבני זוג שהתחילו שם את הסיפור שלהם, וגמרו מתחת לחופה.

מונה הבאז וורדס
הנה הברקה מארץ ההברקות: אתר חדש מאפשר לספור את כל ה"באז-וורדס" המופיעות בדף אינטרנט אחד. עידן ההיי-טק יצר ז'רגון לשוני חדש, המכיל מילים בעלות הקשר מקצועי וצליל חשוב, שבדרך כלל שגורות בפי אקזקוטיבים צעירים ושחצנים, במגמה להרשים הדיוטות, שאין להם סיכוי להבין חצי מילה. האתר הזה, ספק ברצינות, מציע לגולשים לבדוק כמה מילים כאלה קיימות בכל אתר, ולהגדיר בכך את מידת פלצניותו או גיקיותו, תלוי איך מסתכלים על זה.
אפשר להקליד כתובת, וביחד עם המעבר אל עמוד הבית של האתר המבוקש - מופיע גם ה"באז-או-מטר", המציג את מספר הבאז-וורדס באתר. לצד השירות הזה, מפרסם האתר גם את מצעד המגזימים מכולם, אתרים שכוללים כמעט אלף מילים כאלה. בראש כולם עומד אתר "פרל" (www.perl.com), המשמש בעיקר תוכניתנים, אלא מה.

הכל פתוח
מורו-ווינד הוא משחק מחשב עם סוף פתוח, שבו כל שחקן יכול ליצור דמות, להמציא את משימותיה, להצמיד לה אביזרים שונים וכלי נשק, ולהתנתק מסיפור העלילה הראשי כדי להתפתח לצדו באופן עצמאי. האווירה הכללית מזכירה את יצירותיו של טולקין, וגם הדמויות זוכות לשמות דומים - אורקים, אלפים ולצדם יצורים מכניים, מפלצות ובני אלמוות.
ביחד עם המשחק מגיעה ערכת כלים לעריכה ובניית העולם והדמויות, ואת הקבצים שיוצר כל שחקן ניתן להחליף עם שחקנים אחרים ברשת. האתר הישראלי של שחקני "מורו-ווינד" בארץ מביא מידע לרקע אודות המשחק, מציג את הגזעים, היצורים והחפצים המשמשים בו, מגיש טיפים כלליים וטיפים משחקנים, וכן תמונות מסך מהמשחק והורדות. על בניית האתר העברי והפעלתו חתום "מאסטר בו".

מגלים את אמריקה

שני אתרי מדריך גדולים ומושקעים למען מי שעושה את פעמיו מערבה, ליבשת אמריקה. הראשון, גדול ומקיף, הוא אזור חדש בפורטל התיירות "למטייל", בו רוכזו עשרות כתבות מדריך על מדינות וערים עיקריות בארה"ב, בכל הרבדים הרלוונטיים לתייר: היסטוריה, גיאוגרפיה, פארקים, מסלולי טיול, ומידע חיוני. האתר מדגיש מידע למשפחות, ועל כן מתמקד בפארקים ובמתקני שעשועים ענקיים, וביומני מסע של משפחות, העושות כעת את הטיול של חייהן ברחבי ארה"ב.
את האתר השני מפעילה סיגלית בר מחיפה, סוכנת נסיעות ומלוות קבוצות לחו"ל, שחיברה מדריך טיולים למשפחות לארה"ב. בר מקפידה לעדכן את המדריך שהוציאה באמצעות האתר האיכותי שלה, בו היא מספקת שפע אינפורמציה למשפחות ולמטיילים בודדים על יעדים באירופה, ארה"ב וקנדה. האתר מספק קישורים רלוונטים לשירותים שונים ברשת, מפות, מידע על אטרקציות, מסעדות, מקומות לינה, תחבורה, מזג אוויר, מסלולים ועוד. אזור מיוחד, אולי הגדול מסוגו בעברית, מוקדש למידע על איי הוואי.

אתה מנצח
"יו-ווין" הוא יוזמה פרטית של שני חברים, מנהלים בחברות היי-טק והורים לבני נוער חובבי כדורסל, שגילו כי אין שום גורם המוסר מידע על ליגות הצעירים בכדורסל. לפיכך, החליטו לייצר תשתית רחבה לפרסום המידע הזה, אך השאירו את מלאכת העדכון של האתר לילדים-הגולשים עצמם. שחקנים פעילים בליגות הילדים והנוער בכדורסל וקט-סל, בנים ובנות, מוזמנים להיכנס לאתר, להוסיף מידע אודות הקבוצה שלהם, ובסיומו של כל משחק - לעדכן את התוצאות באתר.
הנתונים שמוזנים בידי השחקנים-הגולשים נכנסים לתוקף עם פרסומם הרשמי בידי איגוד הכדורסל, ולזכות המעדכנים נשקפים קופונים, שבצבירה של 100 מהם יוכלו לזכות בבנייה חינם של דף שחקן או דף קבוצה באתר, עניין שבדרך כלל כרוך בתשלום.

בועה סאטירית
אייל ותום, המגדירים עצמם 'שני פסיכופטים עם זמן פנוי', הקימו את "הבועה", אתר חובבני ופרטי שמציג סרטוני פלאש סאטיריים. הסרטונים שואבים השראה מדמויות בעלות עוצמה בחיי מפעילי האתר, כמו, למשל, הילד המסכן שהוריו מתעללים בו, השותפים המטומטמים לדירה, המורה למחשבים מבית הספר, או האשה המגעילה שצוירה בהשראת דמות האם מפרסומות העוף והתבשילים, אבל נוספו לה תכונותיה הנפלאות של גברת אחת שאייל ראה פעם בסופרמרקט גוררת את ילדתה הקטנה וצורחת "הלוואי שתמותי". המנויים הקבועים מגיבים בפורום שבאתר על רמת הסרטונים והאיכות.

הדיוידון
אתר חדש מציע שירותיו לבעלי ה-DVD הישראלים, מספק אינדקס אלף-ביתי ענק, הכולל מידע בעברית אודות כ-17 אלף כותרים, וכן את ציון מחירו המוזל של כל כותר בהזמנה ישירה מאתרים בחו"ל. מקימי האתר הניחו תשתית רחבה לקליטת ביקורות ותגובות מהגולשים לכל סרט בנפרד, ואם תהיה היענות מתאימה, השירות שהוא יספק יהיה רב ערך. לצד האינדקס מביא האתר חדשות, כמה קופונים ומבצעים, ומידע כללי על רכישת סרטים ברשת.

אתר אישי חינם
יוזמה פרטית מאפשרת לכל גולש להקים אתר פרטי כרצונו, ללא ידע מוקדם בתכנות או בשפת HTML. "אתרי ישראל" מספק כלים ושירותי חינם נוספים, בהם הוספת פורומים, ספרי אורחים, נומרטור לתצוגת מספר המבקרים - ועוד. אין הגבלת עמודים וטקסט, אם כי ניתן להעלות 50 תמונות בלבד בכל אתר חינם. למי שמתקשה - יש גם הדרכה. בראבו על היוזמה והביצוע.

עקב ריבוי משתמשים עשויים חלק מהאתרים המובאים בסקירה זו להיות בלתי זמינים
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חווה והגיטרה
פסיכופטים עם זמן פנוי
השמח של נויפלד
משחק טולקיני
קדחת פורים
מומלצים