שתף קטע נבחר

בית המשפט: קציני חיל האוויר פעלו ב"שיטת" רמי דותן

בית המשפט המחוזי בירושלים מתח ביקורת על קציני חיל האוויר ש"הציגו מיצגי שווא" לשם קבלת כספי סיוע מארה"ב

בית המשפט המחוזי בירושלים מתח היום (א') ביקורת קשה על קצינים בחיל האוויר, שהציגו מידע מטעה בניסיון לקדם פרויקטים עבור החיל.
בית המשפט דחה את עתירתה של חברה שסיפקה פרויקטים למשרד הביטחון, לאחר שהתברר שהקצינים הציגו מיצגי שווא לשם קבלת כספי סיוע מארה"ב.
בפסק הדין נמתחה ביקורת חריפה על התנהלות אנשי חיל האוויר, שהיו "חלק מהשיטה שנולדה בחסות רמי דותן, לשעבר ראש להק ציוד בחיל, שהורשע בקבלת שוחד בסך מיליוני דולרים".
בית המשפט דחה את התביעה שהגישה חברת לוגיסטיקה מערכות בע"מ, בדרישה להורות למשרד הביטחון לשלם לה עבור פרויקטים שסיפקה לו בשנים 88'-91', בסכום כולל של כ-5.5 מיליון שקל. השופטים דחו את התביעה וקבעו כי קצינים בחיל האוויר עקפו את משרד הביטחון והציגו לחברה מיצגי שווא, כדי לגרום לה לבצע את הפרויקטים.
בפסק הדין נאמר כי ההתקשרות של חיל האוויר עם החברה מנוגדת לכל נוהל ומינהל תקין והיתה עלולה לסכן את הסיוע שמקבלת ישראל מארה"ב. עוד עולה מפסק הדין כי דרך הפעולה של הקצינים היתה עלולה גם להביא לנזק ביטחוני.
"התקשיתי להאמין כיצד סברו הצדדים המעורבים, החברה התובעת, כמו גם קציני חיל האוויר המעורבים, לעשות שימוש בכספי ציבור על דעת עצמם, מתוך עקיפה של כל נוהל וסדרים מינימליים", כתבה בפסק הדין השופטת יהודית צור. "יש לתמוה מדוע לא ננקטו צעדים נגד אף אחד מקציני חיל האוויר, אבל למנהל החברה היתה מעורבות בכל ההסדרים הבלתי תקינים שהתגלו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים