שתף קטע נבחר

משטרה למכירה

לראשונה: המשטרה מספקת שירותים תמורת תשלום. השוטרים שיוצבו בכביש 6 יעזרו לחברת "דרך-ארץ" לגבות כספי אגרה. המשטרה: "הנושא נבדק על-ידי היועץ המשפטי של המשטרה ואושר

מה עושים כשהבעלים של כביש האגרה החדש - כביש 6 - מבקשים להציב לאורכו ניידות משטרה, אבל המשטרה סבורה שאין בכך צורך מבצעי? פשוט מאוד: חברת "דרך-ארץ המפעילה את הכביש, החליטה "לקנות" את הניידות ואת השוטרים.
זו הפעם הראשונה שבה חברה פרטית מממנת למעשה שירותי משטרה מלאים באופן קבוע. וכך, בניגוד לאזרחים רגילים, לא תצטרך חברת "דרך-ארץ" להיות תלויה בסדרי העדיפויות ובעבודות נוספות שמוטלות על המשטרה. החברה שילמה עבור שתי ניידות תנועה, שינועו בכביש באופן קבוע, לפחות במשך 16 שעות ביממה.
מאז שנפתח כביש האגרה התנועה בו דלילה, ולכן מספר התאונות בו קטן יחסית. המשטרה מיעטה להיכנס לכביש, וכל עוד לא אירעו בו אירועים חריגים נכנסה לכביש ניידת אחת לכמה שעות. בהיעדר בעיות תנועה יטפלו "השוטרים הפרטיים" של כביש 6 בנוסעים שיסרבו לשלם עבור הנסיעה בכביש, ויגנו על אנשי החברה כדי זו תקבל את כספה. על-פי החוק, חברת "דרך-ארץ" יכולה לעכב נהגים שנכנסים לכביש ולא שילמו חובות קודמים, ואף להחרים את כלי-רכבם עד שישלמו.
למשטרת ישראל יש כמה יחידות שמקבלות סיוע מגופים בעלי אינטרסים, אך אלה גופים ציבוריים כמו איגוד חברת הביטוח, שמסייע במימון היחידה שעוסקת בגניבות רכב. בעבר שקלו במשטרה להרחיב את הטיפול בהימורים לא חוקיים בסיוע כספי מפעל הפיס, אך הרעיון לא יצא לפועל בשל הטענה שאי-אפשר לקבוע במה לטפל על בסיס אינטרסים כספיים של בעלי ממון. כעת נראה שגם הטאבו הזה נשבר.
המשטרה מסרה בתגובה: "רכישת הניידות באמצעות חברה פרטית נבחנה על-ידי היועץ המשפטי של משטרת ישראל. היועץ נתן לכך היתר, וכך גם משרד האוצר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים