שתף קטע נבחר

סערה בוועדת חו"ב סביב מינוי אהוד יתום

שריד התנגד למינויו של יתום כחבר בתת-הוועדה לשירותים חשאיים, לאחר שנפסל מלשמש כיועץ רה"מ ללוחמה בטרור. יתום בתגובה: "מי שחנק נערה שלא נענתה לחיזוריו - שלא יטיף על מוסר"

סערה התחוללה היום (ב') בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, סביב מינויו של ח"כ אהוד יתום מהליכוד למספר תפקידים, בהם חברות בתת-הוועדה לשירותים חשאיים ובצוות ההיגוי שלה.
ח"כ יוסי שריד ממרצ ערער על בחירתו של יתום, שנפסל בעבר מלשמש כתפקידים ביטחוניים בכירים בשל מעורבותו בפרשת הרג המחבלים בקו 300. שריד טען כי לא ראוי שאדם, שבג"ץ פסל אותו מכהונה כיועץ ראש הממשלה ללוחמה בטרור, ימלא תפקיד בוועדה.
"יתום מתיימר להציע עצמו לתפקידים שהוא לא ראוי להם. הוטל עליו דופי בפרשת קו 300, ואם הוא לא נמצא ראוי לכהן כקצין הכנסת, ודאי שאינו ראוי לכהן בוועדה חשובה שכזו", אמר שריד, ששוקל גם לעתור לבג"ץ נגד המינוי.
בתגובה לדברי שריד טען יתום, כי זה אינו מפסיק לתקוף אותו. הוא ציטט קטע מספרו של יאיר קוטלר, "הנחש", ביוגרפיה ישנה שנכתבה על שריד, ותהה "האם חניקת נערה צעירה, שלא נענתה לחיזוריו - כפי שעשה ח"כ שריד - הינה פעולה מוסרית יותר מאשר המלחמה בטרור?"
שריד הגיב ל-ynet: "מדובר בפרשה שלא היתה ולא נבראה, לפני 41 שנה. כל פעם מנסים מחדש להוציא את זה כנגדי".
מלבד שריד, תמכו כל חברי הוועדה במינויו של יתום. יו"ר הוועדה, יובל שטייניץ, אף יצא להגנתו וציין כי הוא "אדם ראוי מאוד". בנוסף למינוי בתת-הוועדה לשירותים חשאיים, התמנה יתום גם לתפקיד מרכז הקואליציה בוועדת החוץ והביטחון.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
אהוד יתום
צילום: אתר הכנסת
צילום: גבי מנשה
יוסי שריד
צילום: גבי מנשה
מומלצים