שתף קטע נבחר

המשטרה עצרה צעירים בחשד להפצת הווירוס "ניאו"

מספר קטינים מאיזור המרכז חשודים בהפצת הווירוס הקרוי על שם גיבור סרטי המטריקס. הווירוס מתפשט בימים האחרונים ברחבי הארץ ואינו מזוהה על ידי תוכנות אנטי וירוס, על פי המשטרה

המשטרה מודיעה כי עצרה הבוקר כמה קטינים לחקירה בחשד להפצת וירוס המחשבים "ניאו" (Neo). החשודים, בגילאי 13 עד 15, נעצרו על ידי מפלג עבירות מחשב שביחידה הארצית לחקירות הונאה בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל במפלג על אודות וירוס חדש שתקף בימים האחרונים מחשבים רבים.
על פי המשטרה, חוקרי המפלג נערכו להוצאת צווים מתאימים ובשעות הבוקר המוקדמות בוצעו חיפושים בכמה בתים במקביל. במהלך החיפושים נתפס מידע רב והחשודים הובאו לחקירה במשרדי היחידה. במהלך חקירתם הסגירו הנערים חשודים נוספים, שחלקם הובאו לחקירה.
הווירוס החדש קרוי על שם האקר, גיבור סדרת סרטי הקולנוע "מטריקס", שהפרק השני שלו עולה השבוע להקרנה בישראל. על פי המשטרה, הווירוס, שמופץ דרך שרתי IRC, מיועדים לשיחות צ'ט באינטרנט, הוכן על ידי מספר קטינים מאיזור המרכז בשיתוף עם כותבי וירוסים בחו"ל. על פי המשטרה, הווירוס מתוחכם ביותר, אינו מזוהה על ידי תוכנת אנטי וירוס ולא נחסם על ידי תוכנות פיירוול.
לאחרונה עצרו שוטרי מפלג עבירות מחשב צעיר ירושלמי, בחשד שחיבר והפיץ וירוס בשם Yipper. הצעיר הודה כי כתב את הווירוס לצורך איסוף כתובות אימייל של משתמשים ברחבי העולם, לצורך משלוח דואר זבל.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים