שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ארה"ב: ביקורת נוקבת על יחסו של סולאנה לאנטישמיות
  חברי בית הנבחרים בוושינגטון נועדו עם מחזיק תיק החוץ באיחוד האירופי והופתעו לשמוע ממנו ש"אין אנטישמיות באירופה". סנאטורית מפלורידה הגיבה: "כנראה מדובר באירופה אחרת"

  מחזיק תיק החוץ באיחוד האירופי, חוויאר סולאנה, הצליח הלילה (יום ו') להרגיז מאוד כמה מחברי בית הנבחרים בוושינגטון כשאמר להם ש"אין אנטישמיות באירופה". חברי בית הנבחרים גם זעמו על דברי סולאנה שצידד בהמשך המגעים עם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת.
  סולאנה נועד עם חברי הוועדה לקשרי חוץ של בית הנבחרים וכשנשאל על האנטישמיות הגואה באירופה השיב: "אין שום אנטישמיות. אין שום גל אנטישמיות באירופה". הסנאטורית הרפובליקנית מפלורידה, אילינה רוס-להטינן, אמרה: "נדהמתי לשמוע אותו אומר שאין עליה באנטישמיות באירופה, ועניתי לו 'או, אז זו בטח אירופה אחרת'. גם חברים נוספים בוועדה לא האמינו לו".
  חברים בוועדת בית הנבחרים מתחו גם ביקורת על דברי סולאנה שהגן על החלטתם של בכירים באיחוד האירופי להמשיך להיפגש עם ערפאת, למרות התנגדותה של ישראל. סולאנה ציין שהפגישות עם ערפאת נועדו לעודד אותו לתמוך בראש הממשלה אבו מאזן ובמפת הדרכים.
  כמה מהחברים בוועדה דרשו מסולאנה להפעיל את השפעתו כדי שהאיחוד האירופי יוציא אל מחוץ לחוק גם את הזרוע הפוליטית של החמאס: "הוא ממש דחק לשוליים את הסוגיה הזו", אמר הסנאטור הדמוקרטי רוברט וקסלר מפלורידה.
  גם שרת החוץ של ספרד, אנה פלאסיו, שנועדה הלילה עם מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, הביעה תמיכה בעמדת האיחוד האירופי שיש להמשיך לשמור על קשר עם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת. פלאסיו הדגישה שהאיחוד האירופי מעוניין לסייע לערפאת: "אנחנו מעריכים את עמדת האמריקנים, אבל האיחוד האירופי סבור שלערפאת יש תפקיד בתהליך, הוא עשוי לסייע לאבו מאזן בייצוב הממשלה החדשה".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום איי פי
  עבר "שטיפה". סולאנה
  צילום איי פי
  צילום רויטרס
  יימשכו הפגישות עם ערפאת
  צילום רויטרס
  מומלצים