שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ראש עיריית אשקלון תומך בבריטיש גז
  נציגי בריטיש גז סיכמו עם ראש העירייה, שבתאי צור, על הקמת מתקן שאיבה לגז טבעי, בו יושקעו 120 מיליון דולר. עם זאת, הקמת האתר מותנית בתמיכת הממשלה
  נציגי בריטיש גז נפגשו היום (ד') עם ראש עיריית אשקלון, שבתאי צור, וסיכמו על הקמת מתקן שאיבה לגז טבעי באשקלון בהשקעה של 120 מיליון דולר. זאת, למרות התנגדותו של מרכז הקואליציה בוועדת הכספים ותושב אשקלון, ח"כ גלעד ארדן.

   

  חברת בריטיש גז גילתה מרבצי גז טבעי מול חופי עזה והחלה בהכנות להקמת אתר שאיבה ממנו יוזרם גז למתקן באשקלון. הגז הטבעי אמור לשמש כחומר דלק
  נקי לתחנות כוח. המפעל צפוי לקום באזור קצא"א שבחוף אשקלון. בהקמת המפעל צפויים לעבוד אלף עובדים למשך כשנתיים, ולאחר מכן יועסקו במתקן 60 עובדים קבועים.

   

  ח"כ ארדן, המתנגד לפרוייקט, החתים חברי כנסת כדי לטרפד את ההחלטה ופנה בנושא לשר התשתיות, יוסף פריצקי. ארדן טוען, כי אין לרכוש גז מהפלסטינים ובכך, לדבריו, להעשירם כלכלית. הוא גם העלה חששות כי הכספים שיועברו אליהם, כמיליארד דולר בעשר השנים הבאות, יועברו לתשתיות הטרור. עוד טען ארדן, כי החברה הישראלית ים תטיס פועלת מול חופי אשדוד ואשקלון למציאת גז טבעי.

   

  ראש עיריית אשקלון ציין כי התרשם לחיוב מראשי החברה: "מדובר בהשקעה של עשרות מיליוני דולרים, שתביא תעסוקה רבה לאשקלון בשנים הבאות. ראשי החברה עשו עלינו רושם חיובי מאוד. עם זאת סיכמנו שהתקדמות הפרוייקט תיעשה בכפוף להחלטת הממשלה.  ב-18 באוגוסט יתקיים דיון עם ראש הממשלה ושר התשתיות בנושא. אני מקווה שנקדם את הפרוייקט".

   

  חבר הכנסת גלעד ארדן אומר כי התנגדותו להתקשרות עם חברת בריטיש גז נובעת מכך שהחברה מסרבת לחשוף את שמות בעלי המניות הפלסטינים השותפים במיזם הגז הטבעי. לדבריו החברה השתתפה במכרז של חברת החשמל ולא נבחרה כספקית בגלל המחירים הגבוהים שרכשה. "כעת היא מנסה להיכנס דרך הדלת האחורית בעזרת לחצים פוליטים אותם היא מפעילה על ממשלת ישראל".

   

  ח"כ ארדן הוסיף כי למרות התחייבותה שהכסף שיינתן לה יוחזק בחשבון מפוקח שלא יוזרמו ממנו כספים לטרור, "בריטיש גז לא יכולה להסביר איך תפקח ישראל על הכסף מהרגע שהוא יצא מאותו חשבון בנק. "לא במקרה בריטיש גז מצאה את המאגר שלה מול עזה, מכיוון שבעליה הפלסטינים נותנים עדיפות לחיפוש גז מול חופי הרשות הפלסטינית. כל עוד לא יובהר לי כיצד ניתן לוודא שהכספים לא יוזרמו לטרור לא אסיר את התנגדותי הנחרצת בהתקשרות עם החברה הפלסטינית בריטית".

   

  בשום מקרה, אומר ח"כ ארדן, "תחנת השאיבה באשקלון לא תעסיק יותר מ-20 עובדים, ועל פי ניסיון העבר יהיו אלה מומחים מחו"ל. החברה לא התחייבה בשום חוזה או מסמך על העסקת עובדים מאשקלון והודעתה היא שקרית ומופרכת".

   

  לדברי בחירת חברת בריטיש גז תחסל סופית את תעשיית חיפושי גז טבעי על ידי חברות ישראליות ובכך יקטן הסיכוי למציאת גז טבעי אל מול חופי ישראל וחופי אשקלון.


  פורסם לראשונה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים