שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  החשוד בגניבת המיליונים הסגיר עצמו למשטרה
  החשוד, אילן קופרמן-סגל, הגיע הבוקר למשטרת זבולון עם עורך דינו והסגיר את עצמו. מפקד מרחב חוף: הוא לא התכוון להסגיר את עצמו ונלחץ מהפעילות שלנו. עורך הדין: "הוא מאס ביחס המשפיל שקיבל מהחברה, נתנו לו לנהוג ברכב בלי מזגן, בלי תנאים; הוא גנב את הרכב אך לא נגע בכסף". המשטרה עדיין לא יודעת איפה הכסף

  אילן קופרמן-סגל, החשוד בגניבת 4.7 מיליון שקלים מחברת "ברינקס", יובא הבוקר (יום ב') להארכת מעצרו בבית משפט השלום בקריות. אתמול בבוקר הוא הסגיר עצמו לידי שוטרי תחנת משטרת זבולון. קופרמן-סגל נעצר והועבר לחקירה, אולם מיליוני השקלים עדיין לא נמצאו. 

   

  קופרמן-סגל אישר באמצעות עורך דינו, רונן חליוה, כי גנב את רכב חברת "ברינקס", אך לטענתו, לא גנב את הכסף. מהמשטרה נמסר, כי גירסתו נבדקת וכעת מרכזים החוקרים את המאמצים בחיפושים אחר הכסף. במשטרה לא מייחסים לקופרמן-סגל שוד, אלא עבירות של גניבה ממעביד, מרמה וזיוף, שהעונש המרבי עליהן האלה הוא שבע שנות מאסר.

   

  מפקד מרחב חוף במשטרה, תת ניצב משה ולדמן, אמר בתדרוך לעיתונאים כי אילן קופרמן-סגל לא התכוון להסגיר את עצמו למשטרה. לדבריו, "החשוד התקשר לאנשי משטרה ולחברים במשך כל התקופה ועם כולם הוא דיבר על העבירה שביצע, אבל אנחנו מניחים שהוא התכוון בסופו של דבר לברוח לחו"ל". ולדמן ציין כי "אנחנו מניחים שגניבה כזו מורכבת אי אפשר לעשות לבד, וכי היו לו שותפים. סגירת נמלי הים והאוויר בתוך זמן קצר מנעה את בריחתו מהארץ, ובכל מקרה, אם הוא לא היה מסגיר עצמו היום, היינו תופסים אותו בתוך כמה שעות".

   

  ניצב משנה רוני עטיה, מפקד תחנת זבולון אמר כי "החשוד סיפר בחקירה כיצד הצליח לחדור לחברת 'ברינקס'. איך זייף תעודת זהות ממרכז הארץ, וטען שנטש את הרכב ולא לקח את הכסף. הוא שוחח עם הרבה אנשים בימים האחרונים, התרשמנו שהוא בלחץ, והיה לו חשוב ליצור קשר כל הזמן עם העולם החיצון. פרסום התמונה שלו בכלי התקשורת עזר מאוד והזרים לנו הרבה ידיעות שסייעו ללכידה".

   

  רב-פקד יהודה ממן, דובר מרחב חוף, סיפר כי קופרמן התקשר כבר שלשום למוקד 100 במשטרה, ואמר: "אני יודע שאתם מחפשים אותי, ואני רוצה להסגיר את עצמי".

   

  החוקר ביקש מקופרמן-סגל להגיע לתחנה, אולם זה השיב לו כי הוא מעדיף להסגיר את עצמו באמצעות עורך דינו. בשלב זה הצליחה המשטרה לאתר את האזור שבו נמצא קופרמן-סגל ושוטרים רבים הגיעו לאזור וערכו בו סריקות. בעקבות המידע יצאה אמש קריאה משטרתית לקופרמן-סגל להסגיר את עצמו.

   

  "נתנו לו לנהוג בלי מזגן"

   

  עורך הדין סיפר ל-ynet כי "אילן סיפר לי שהוא מאס ביחס המשפיל שקיבל מהחברה. נתנו לו לנהוג ברכב אטום, ללא מזגן, בלי תנאים. הוא אמר שהוא הרגיש כמו סבל במשכורת מינימום, ופשוט נמאס לו מההשפלה הזו".

   

  לדברי עורך הדין, "ביום השוד חטף אילן את הקריזה, וברגע של כעס נטש את המשאית והלך. לטענתו, הוא לא התחבא כלל והסתובב חופשי בחיפה. הוא אומר שמישהו ניגש לרכב ה'ברינקס' אחרי שהוא כבר הסתלק משם, ולקח את הכסף. הוא עצמו טוען כי לא שדד אפילו אגורה".

   

  הבוקר התברר כי קופרמן-סגל התקשר אל עורך הדין כבר בשבוע שעבר, לאחר שזהותו התפרסמה בתקשורת, וביקש להסגיר עצמו למשטרה. עורך הדין שהה באותם ימים בחופשה באילת, ואמר לקופרמן כי אם הוא מעוניין להסגיר את עצמו באמצעותו אזי שימתין לסיום חופשתו המשפחתית, כי רק אז יוכל להתלוות אליו לתחנת המשטרה. במהלך סוף השבוע חזר עו"ד חליוה מהחופשה והבוקר כאמור ניגש עם קופרמן-סגל לתחנת זבולון, ושם הסגיר את עצמו לידי השוטרים.

   

  מנכ"ל הברינקס: מברך את השוטרים והחוקרים

   

  מחברת ברינקס נמסר כי יצחק רבין, מנכ"ל החברה, מודה למפקד משטרת זבולון על הפעולה הנמרצת ללכידתו של אילן קופרמן. רבין מברך את השוטרים והחוקרים

  שפעלו ללא לאות ועשו לילות כימים ללכידת קופרמן ומסר כי הם ראויים לשבח.

  "המשטרה ובראשה מפקד משטרת זבולון פעלה בנחישות, ביעילות ובחכמה. אני שמח על התוצאה המוכיחה את כוחה של המשטרה, ומסמנת לעבריינים פוטנציאליים כי משטרת ישראל תגיע אליהם. חברת ברינקס ממשיכה לבדוק את האירועים כדי למנוע את הסיכוי להשנותם בעתיד", אמר רבין.

   


  פרסום ראשון:,
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "החשוד בגניבת המיליונים הסגיר עצמו למשטרה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: משטרת ישראל
  נעצר. אילן קופרמן-סגל
  צילום: משטרת ישראל
  צילום: ערוץ 2
  החשוד מובא למעצר
  צילום: ערוץ 2
  צילום: רוני שיצר
  שוד הברינקס
  צילום: רוני שיצר
  צילום: אלעד גרשגורן
  עו"ד חליוה. שהה באילת
  צילום: אלעד גרשגורן
  מוצר השנה
  מומלצים