שתף קטע נבחר

פרס נגרר למתקפה שמתכננת העבודה נגד שרון

יו"ר מפלגת העבודה לא יזם את המתקפה האישית שמתכננת מפלגתו נגד ראש הממשלה, אחרי החגים, אבל נאלץ להצטרף אליה. לשאלה אם יצטרף למהלך להפלתו של שרון השיב: "זו לא הפלה אישית של שרון, אלא של ראש הממשלה"

בחצי פה אמנם, ומבלי לומר דברים ברורים מדי, אמר אתמול (יום א') יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שמעון פרס, כי בכוונתו לקחת חלק במתקפה האישית שמתכננת סיעת העבודה על ראש הממשלה, אריאל שרון, ועל התנהלותו האישית. הקמפיין החדש צפוי להתחיל לאחר החגים ובתום פגרת הכנסת.

 

ביום חמישי פורסמה ב-ynet תוכניתה של יו"ר הסיעה, ח"כ דליה איציק, לפתוח בקמפיין להשחרת דמותו של שרון. אתמול התנהל בישיבת הסיעה דיון בנושא שבו השתתפו שבעה חברים בלבד. ח"כ איציק אמרה בפתח הישיבה: "מוכרחים להיערך ולהתחיל במסע להפלת הממשלה הזו. אי אפשר יהיה להאשים אותנו שרקדנו עד עכשיו על הדם. שרון שיקע אותנו בבוץ הלבנוני, ועכשיו הוא עושה את אותו הדבר בבוץ הפלסטיני".

 

פרס הגיב: "אני מסכים שקורים דברים חמורים. תהליך השלום הולך ודועך. גם בתחום הכלכלי, למרות הבשורות, אין עתיד. אנחנו במשבר עמוק. אנחנו חייבים להרים את קולנו, אבל לא תמיד בטוח שישמיעו אותנו. זה תלוי בכלי התקשורת. תפקיד האופוזיציה הוא לבקר את הממשלה, ולהוות תחליף".

 

"חובתנו להציל את המצב"

 

האם תהיה מוכן להפיל את אריאל שרון, שהוא חברך, נשאל פרס על ידי העיתונאים שנכחו בישיבה. "זו לא הפלה אישית של שרון, אלא של ראש הממשלה", התחמק יו"ר העבודה. "יש לנו ביקורת קשה מאוד".

 

האם יהיה מוכן לעמוד בראש התוקפים את ראש הממשלה: "אני לא אומר 'אני'. אני חלק מקבוצה, מאנחנו. אם אני יכול להפחית בפגיעה אישית, אני מפחית. הממשלה הגיעה למבוי סתום, וחובתנו להציל את המצב". פרס הזכיר לחבריו את כוחה המצומק של האופוזיציה: "המצב אומנם קודר. אבל צריך לזכור שאנחנו עדיין 52 איש בלבד".

 

ח"כ חיים רמון תקף גם הוא את ראש הממשלה: "כסיעה, אנחנו צריכים להתמודד עם אותו ציבור שמצוי במקסמי שווא, לפיהם שרון יביא ביטחון ושלום. יש אשליה בציבור וגם בתקשורת של אנשים המאמינים ששרון יעשה שלום, בלי להתייחס לעובדות. הוא ראש ממשלה כבר שנתיים וחצי, ותראו באיזה מצב נמצאת המדינה".

 

ח"כ איתן כבל המשיך: "אנחנו צריכים לשנס מתניים ולהתחיל לתקוף חזיתית. מה שקורה זו שתיקת הרועים, לא רק שתיקת הכבשים, והגיע הזמן לפתוח את הפה שלנו. אני לא מחפש דם, אבל המצב בלתי אפשרי. אין שלום, אין ביטחון, אין כלכלה והמצב ממש מביך".

 

פרס: לחסל רק פצצות מתקתקות

 

בחלקה השני של הישיבה התייחסו חברי הסיעה למצב המדיני-ביטחוני. ח"כ פרס מתח ביקורת על ניסיון החיסול של השייח אחמד יאסין: "אני הייתי נזהר מאוד אם לעשות את זה. הפעולות שננקטו לאחרונה מסלימות את המצב הביטחוני בצורה רצינית. את החיסולים צריך להגביל רק לפצצות מתקתקות. צריך לדרוש כינוס של הקוורטט שידרוש מהפלסטינים להקים רשות אחת למלחמה בטרור".

 

ח"כ פרס ציין כי יש דאגה עמוקה בעולם מהנעשה כאן. בהתייחס לאפשרות שישראל תגרש את ערפאת אמר: "אם יגורש הוא יהיה הרבה יותר חופשי, ולנו תהיה פחות השפעה. אנחנו מוכרחים לפגוע גם בטרור, אבל לנהוג גם באיפוק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל כהן
יתקוף את שרון? פרס
צילום: טל כהן
צילום דודו פריד
היוזמה של ח"כ דליה איציק
צילום דודו פריד
צילום אתר הכנסת
שתיקת הרועים. ח"כ איתן כבל
צילום אתר הכנסת
מומלצים