שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  לאישור הממשלה: הרכב הוועדה המייעצת לבנק ישראל
  שר האוצר בנימין נתניהו יביא היום לאישור הממשלה ביום א' את הרכב הוועדה. רוב החברים בוועדה מזוהים כמתנגדים חריפים למדיניות הריבית של הנגיד, כך שצפויים להיות חיכוכים

  שר האוצר, בנימין נתניהו, יבקש היום (א') בישיבת ההמשלה לאשר את הרכב הוועדה המייעצת לבנק ישראל. חברי הוועדה, 11 במספר, כבר קיבלו את אישור הוועדה לבדיקת מנויים וברגע שיאושר ההרכב הוועדה תחל למעשה לפעול.  

   

  תפקידה העיקרי של הוועדה המייעצת הוא לקיים ישיבות תקופתיות עם הנגיד וחברי הנהלת הבנק המרכזי ולומר את דעתם בנושא הריבית ובכל עניין ניהול מדיניות בנק ישראל.

   

  בשנתיים האחרונות לא פעלה ועדה כזו, בניגוד לחוק המחייב את קיומה. שר האוצר לשעבר, סילבן שלום, נמנע מלהקים את הוועדה שכן ביקש למנות מועצת

  נגידים שתהיה מעורבת בהחלטות העיקריות של בנק ישראל.  

   

  ההרכב הוועדה המייעצת יהיה זה: אהרון פוגל (יו"ר), ד"ר יעקב שיינין (סגן יו"ר), גליה מאור, אריה מינטקביץ', ויקטור מדינה ושלמה נחמה (נציגי הבנקים הגדולים), פרופ' יעקב נאמן (שר האוצר לשעבר), עודד טירה (נשיא התאחדות התעשיינים), אוריאל לין (נציג לשכות המסחר), רו"ח ג'השאן מירנה ואשת העסקים יעל מוריץ (מבעלי חברת הברוקרים מוריץ וטוכלר).

   

  פוגל, מנכ"ל משרד האוצר לשעבר, שכיום מכהן כיו"ר חברת הביטוח מגדל, ידוע כמתנגד חריף למדיניות הריבית הגבוהה של בנק ישראל. 8 חברים נוספים בוועדה מזוהים כמתנגדים למדיניות הנגיד, כך שעצם מינויה של הוועדה התקבל בבנק ישראל באי נוחות רבה.

   

   

   

   

   


  פורסם לראשונה 24/10/2003 11:11

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אורן אגמון
  היו"ר פוגל. מתנגד למדיניות הריבית
  צילום: אורן אגמון
  מומלצים