שתף קטע נבחר

נעצר זאב רוזנשטיין - "היעד מספר 1"

הוי, כמה שהמשטרה רצתה לתפוס את האיש הזה, זאב רוזנשטיין, שרק מהחשדות סביבו אפשר לבנות קזינו ביוון. אבל רוזנשטיין, שניצל מכמה וכמה ניסיונות התנקשות בשנים האחרונות, היה תמיד צעד אחד לפני החוקרים. עד שהגיע הרוצח שהפך לעד מדינה - דוד אטיאס

במשטרה היו רבים שחיכו לרגע הזה: זאב רוזנשטיין, המוגדר כיעד המודיעיני מספר אחת של משטרת מחוז תל אביב, נעצר הבוקר (יום ב') בחשד לקשירת קשר לביצוע פשע.

 

במשך עשרות שנים ניסו אנשי המשטרה למצוא הוכחה לחשדות לפיהם לרוזנשטיין יש תפקיד מפתח בעולם הפשע, אך רק בעקבות עדותו של דוד אטיאס, רוצח סדרתי שהפך לעד מדינה, הוא נעצר.

 

רוזנשטיין נחקר 12 שעות ואחר כך הועבר לתא מעצר, שם יבלה את הלילה. במהלך היום נחקרו גם חמישה משומרי ראשו, כדי לבדוק האם הם נכחו בפגישה בין רוזנשטיין לעד המדינה, בה ביקש רוזנשטיין לכאורה לבצע את הרצח.

 

בחודש שעבר הפך אטיאס (41) לעד מדינה. אטיאס הואשם בעבר, בזמן שיצא לחופשות מהכלא, רצח שלושה בני אדם וניסה לרצוח שניים נוספים. ככל הנראה ביקש לנקום במכרים שלו, ובין השאר מדובר באחים יעקב וגולן קקון.

 

רק בסוף השבוע האחרון נעצרו בעקבות עדויותיו של אטיאס חמישה חשודים בביצוע שני מקרי רצח שבוצעו באזור חיפה בשנים האחרונות. מעדותו בעניין רוזנשטיין עולה, כי אטיאס נפגש עם רוזנשטיין, שביקש לטענתו לשכור את שירותיו כרוצח שכיר.

 

"רוזנשטיין אמר לי שהוא זקוק לאדם כמוני", התפאר אטיאס בעדותו. "הוא שמע על המבצעים שעשיתי והדבר שהוא התלהב ממנו במיוחד הוא רצח שלום אזולאי. רוזנשטיין אמר לי שאם אני 'לוקח' את מאיר ואיציק אברג'יל ייכנס לי לכיס ים כסף בדולרים".

 

לדברי אטיאס, האחים קקון הכירו בינו לבין רוזנשטיין. אטיאס אמר להם, שאם יצליח לחסל את האחים אברג'יל, הוא ירצה בתמורה מיליון דולר. בתמורה, ביקשו האחים קקון מאטיאס להשיג טיל לאו או מ"ג, אחרת לא ניתן יהיה לחסל את האחים אברג'יל.

 

"לי אין שום אויבים"

 

רוזנשטיין זומן במהלך החודשים האחרונים מספר פעמים למשרדי היחידה המרכזית של מחוז תל אביב שם נגבו ממנו עדויות, לאחר שהגיע למשטרה מידע בדבר גורמים עבריינים שמנסים להתנקש בחייו. בכל אותן פעמים אמר רוזנשטיין בחיוך לחוקריו: "לי אין שום אוייבים". הפעמים היחידות בהן נעצר והורשע היו בצעירותו.

 

לאחר רציחתם של כל בני משפחת אסלן הפך רוזנשטיין לגורם מכריע בעולם התחתון. הוא היה קשור בעיקר להימורים בלתי חוקיים, שהובילו לניסיונות להתנקש בחייו. המשטרה עצרה מספר אנשים שניסו להתנקש בו, אך המטרה האמיתית שעמדה לנגד עיניהם היתה להפליל את רוזנשטיין עצמו.

 

לפני מספר שנים ניסו להתנקש בו באמצעות טיל לאו שאמור היה לפגוע במכוניתו המשוריינת, אולם הניסיון נכשל. 

 

בסוף השנה שעברה עצרה המשטרה שתי חוליות, שלטענתה היו בדרך לחסל את רוזנשטיין. שתי חוליות החיסול המתינו לו, האחת סמוך למלון הילטון בתל אביב והשנייה ברחוב לבנדה בעיר. בסיכומו של דבר כל השבעה שנעצרו באותה פרשה הגיעו לעסקאות טיעון עם הפרקליטות.

  

לפני מספר חודשים ארע נסיון משמעותי להתנקש בחייו של רוזנשטיין כשהגיע למשרד שבבעלותו בכניסה לגני התערוכה הישנים בת"א, שם היה משרד דרכו היו מארגנים נסיעות של קבוצות מהמרים לחו"ל בעיקר למזרח אירופה. במקרה הזה הצליחו להפעיל את מטען הנפץ בעת שרוזנשטיין התקרב למכוניתו אולם הוא נפצע באורח קל מאד. אחד ממאבטחיו הוא זה שנפגע באורח בינוני.

 

גם לפני כחודש וחצי טענה המשטרה כי חשפה התארגנות נוספת לפגוע בחייו של רוזנשטיין אולם גם במקרה הזה לא הגיעה ההתארגנות לכלל מימוש. לטענת המשטרה מטען חבלה היה אמור להיות מונח בעציץ בכניסה לביתו של אהרון אבו חמרה, שותפו לעסקים של רוזנשטיין ובעת שרוזנשטיין היה אמור להגיע לביתו, המטען היה אמור להיות מופעל.

 

התארגנות נוספת שטענה המשטרה שחשפה היתה לפגוע בקרוב משפחתו של רוזנשטיין, שאינו קשור לעולם הפשע, הניסיון לטענת המשטרה לפגוע בבן דודו בא לאחר שכל ניסיונות החיסול של רוזנשטיין נכשלו.

 

רוזנשטיין עצמו ידוע בקשריו עם משפחת אבוטבול. המלחמה העיקרית שלו היא במשפחות אלפרון ואברג'יל, בהם, על פי דברי אטיאס, ניסה לפגוע.

 

מאחר שלא נעשה שום ניסיון לפגוע במאיר ואיציק אברג'יל, יהיה קשה מאד למשטרה גם הפעם להשיג הרשעה של רוזנשטיין.

 

אבל עבור המשטרה, מדובר בעליית מדרגה בזכות עד המדינה, והיא תנצל זאת להצגת נקודות זכות בתקשורת שבתקופה האחרונה החלה להעביר ביקורת על כך שהמשטרה מגיעה רק לאנשיהם של אותם ראשי פשע - ולא לראש עצמו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
רוזנשטיין. המשטרה תתקשה להשיג הרשעה
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
דוד אטיאס. עד המדינה
מומלצים