שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רשמית: אורי יוגב פורש בסוף אפריל
  הממונה על התקציבים נחשב לאיש החזק באוצר. במהלך כהונתו, השתתף בגיבוש תקציב 2003, התוכנית להבראה כלכלית ותקציב 2004

  הממונה על התקציבים, אורי יוגב הודיע היום (א') לשר האוצר, בנימין נתניהו, כי הוא מבקש לסיים את תפקידו, כמתוכנן, בתום כהונה של שנתיים. יוגב צפוי לסיים את תפקידו בסוף חודש אפריל.

   

  יוגב נחשב לאיש החזק באוצר. במהלך כהונתו, השתתף יוגב בגיבוש תקציב 2003, התוכנית להבראה כלכלית ותקציב 2004.

   

  בעבר התבטא יוגב בפני מקורביו, כי הגיע לאוצר לשנתיים. באחרונה אמר לאחד ממקורביו כי "להכין 6 תקציבי מדינה וקיצוצים בתקציב בשנתיים - מספיק לי בהחלט".

   

  עם פרישתו של יוגב, תתמקם באוצר "כוורת בכירים" חדשה למדי. בחודשים האחרונים פרשו מנכ"ל האוצר אוהד מראני, ובמקומו מונה יוסי בכר, והחשב הכללי ניר גלעד, שבמקומו מונה ירון זליכה בעוד כחצי שנה תסיים את תפקידה נציבת מס הכנסה, טלי ירון-אלדר.

   

  יוגב (43), נשוי פלוס ארבעה, תושב מכבים ובעל תואר שני בכלכלה, הוא ממונה יוצא דופן. הוא אמנם עבד בעבר באגף התקציבים, אך לא הגיע לכהונת סגן-ממונה, כפי שהיו רוב הממונים על התקציב לפניו. יוגב הוא אחד הראשונים שהגיעו לתפקיד לאחר שהיה כבר מנכ"ל במגזר הפרטי – גם בבזק-בינלאומי וגם באומני מותגי מזון (בעלת זיכיון דומינו'ס פיצה בישראל).

   

  ב"ידיעות אחרונות" פורסם לאחרונה, כי כאשר שואלים את העובדים איתו ואת אלה שעובדים מולו מי הוא אורי יוגב, אפשר לקבל כמעט כל תשובה אפשרית

  - לטוב ולרע. איש אינו מסכים להזדהות בשמו, כדי לא "להסתבך" עם הממונה העוצמתי. בעניין אחד כמעט כולם תמימי דעים: "יוגב הוא איש כוחני, חסר מעצורים ועקשן מאין כמוהו. הוא חייב לבצע את מה שהוא מאמין בו", אומר אחד מראשי המשק. "מצד אחד, אגף התקציבים היה זקוק סוף סוף למנהל אמיתי, איש חזק וכוחני", אומר תעשיין ותיק, "מצד שני, לפעמים דומה שאיבר אחד בגופו של האיש הזה חסר – לב".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים