שתף קטע נבחר

ועד הרבנים: שרון יוביל להחרבת המדינה

ועד רבני "פיקוח נפש", המונה 300 רבנים חרדים מכל הארץ, ערך כינוס חירום לנוכח הכוונה לפנות התנחלויות. האדמו"ר מערלוי תקף את רה"מ: "מי שמוביל לטרנספר של יהודים מחריב את המדינה". הוועד פסק: "אסור לעקור יהודי מאדמתו"

ועד רבני עמותת פיקוח נפש, גוף המונה 300 רבנים חרדים מרחבי הארץ, קבע היום (ד') כי "אסור לעקור יהודי מאדמתו, ואסור לגרום לכל טרנספר של יהודי ממקומו".

 

הוועד התכנס לישיבת חירום בישיבת "אוהל שמעון" בירושלים. בישיבה השתתפו 50 רבנים, ביניהם האדמו"ר מערלוי, ובנו של הרב עובדיה יוסף, יעקב יוסף. הוועד הוקם בתקופתו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין, והוציא שורה של החלטות ופסקי הלכה נגד הסכמי אוסלו והשותפים להם. לפני מספר חודשים עלה לכותרות כאשר פירסם החלטה חריפה נגד אנשי "הסכם ז'נווה", שבה נקראו בוגדים.

 

האדמו"ר מערלוי, הרב יוחנן סופר, תקף בכינוס את ראש הממשלה אריאל שרון, ואמר: "מי שמוביל לטרנספר של יהודים מחריב את המדינה. אנחנו עם שרידי חרב, ואין לסמוך על אף אחד". הרב סופר, מחברי מועצת גדולי התורה, קרא לכל הרבנים להתאחד ולהוקיע את ראש הממשלה "גם על הקרע הדתי, וגם על קרע ארץ ישראל".

 

ועד הרבנים הודיע כי הוא מביע את דאגתו וחרדתו, "נוכח המצב האיום של הבאת יהודים בארצנו הקדושה לידי סכנת חיים ופיקוח נפש".

 

עוד כתבו הרבנים בהודעתם: "טרנספר איום של יהודי מאדמתו, לא רק שלא יביא שלום באזור, אלא אדרבא, יגביר את תאבונם של המרצחים השפלים, ימח שמם, להתנכל רחמנא ליצלן לעם היושב בציון".

 

בקשת עזרה גם מבוש

 

האדמו"רים והרבנים הביעו זעזוע מכך ש"אחרי הניסיון המר והאיום של הסכמי אוסלו וכיוצא בהם, שגרמו לאלפי קורבנות, ממשיכים קברניטי המדינה וראש הממשלה בתעתועי הוויתורים, מה שעלול להביא להמשך אסונות בעם ישראל, ירחם השם".

 

עוד כותבים הרבנים: "עם ישראל צריך לעשות הכל (במסגרת החוק) ולהתנגד באופן נמרץ לכל טרנספר שהוא, לפי פסק ההלכה בשולחן ערוך, הקובע שמתן אפשרות לנוכרים להיכנס לשטחי מגורים של ישראל, תוצאותיו, לא עלינו, הרג וחורבן".

 

הרב דוד דרוקמן היפנה קריאה דווקא לנשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, כדי שימנע פינוי יישובים, והסביר: "גם נוצרים מאמינים בתנ"ך, ובתנ"ך כתוב שארץ ישראל היא הארץ הקדושה לעם ישראל". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שי גפן
האדמו"ר מערלוי. "אין לסמוך"
צילום: שי גפן
צילום: איי פי
שרון. "להוקיע אותו"
צילום: איי פי
מומלצים