שתף קטע נבחר

חברי מרכז התפרעו בכנסת לאחר שהוצאו מהוועדות

"עוד נתחשבן אתכם", קראו חברי מרכז הליכוד, שזעמו על יישום הוראתו של יו"ר הכנסת האוסרת על כניסת גורמים זרים לדיוני הוועדות השונות. חברי המרכז תכננו להשפיע על מהלך הדיון בדבר הפרטתו של מפעל "עשות אשקלון" בו מועסקים רבים מהם

חברי מרכז הליכוד התעמתו הבוקר (יום ב') עם סדרני משמר הכנסת, זאת בשל האיסור שהטיל יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, על כניסתם של גורמי חוץ לדיוני ועדות הכנסת השונות.

החלטתו של ריבלין באה בעקבות פנייתם של חברי הכנסת רוני בריזון ורשף חן (שינוי). השניים דרשו להרחיק את חברי המרכז מדיוני והצבעות הוועדות, זאת בשל "הלחץ והאיומים שמפגינים חברי המרכז כלפי חברי הכנסת" .

 

ריבלין נענה לבקשת הח"כים, ואכן, הבוקר התייצבו סדרני משמר הכנסת והניחו חבלים המונעים את הכניסה לישיבות הוועדות. כאשר ביקשו מהם חברי המרכז להיכנס לישיבות, השיבו כי קיבלו הוראה חד משמעית לא לאפשר את כניסתם של מי שלא הוזמנו לדיון.

 

חברת הכנסת גילה גמליאל יצאה להגנתם של חברי המרכז ואמרה בתגובה להוראתו של ריבלין כי "מניעת כניסה של אזרחים לישיבות הוועדות, רק מכיוון שהם חברי מרכז, היא החלטה שערורייתית". עוד טענה כי אין סיבה להעניש פעילים פוליטיים על עצם מעורבותם הציבורית.

 

חברי המרכז המתוסכלים התקבצו בלובי הכנסת והתקשו לקבל את רוע הגזרה. כאשר עברו באזור חברי כנסת מהליכוד, השתלחו בהם חברי המרכז ואיימו כי "עוד נתחשבן איתכם". אחד הפעילים אף נשכב על הרצפה וסירב להתפנות מהמקום .

 

מרבית מחברי המרכז ששהו היום בכנסת הגיעו למקום על מנת לנסות ולהשפיע על מהלך דיון שהתקיים בוועדת הכספים, דיון בו נפלה ההחלטה להפריט את מפעל "עשות אשקלון", המעסיק חברי מרכז רבים.

 

בתום הדיון יצא אל חברי המרכז אביגדור יצחקי, מנכ"ל משרד ראש הממשלה, ובישר כי המפעל יופרט. בתגובה לכך התקיפו אותו חברי המרכז וצעקו לעברו כי הוא "מנוול, שקרן ומאפיונר". לאחר התערבותם של סדרני הכנסת חולץ יצחקי מידי המפגינים, שהמשיכו לקרוא לעברו קריאות גנאי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
הותקף על ידי חברי המרכז. יצחקי
צילום: דן בלילטי
צילום: גלי תיבון
יישם את החלטתו. ריבלין
צילום: גלי תיבון
מומלצים